Yazdır

T.C.
BANDIRMA
3. İCRA DAİRESİ
2019/8 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN 109 ada 11 parsel
Özellikleri : Balıkesir İl, Bandırma İlçe, 109 Ada, 11 Parsel, BENTBAŞI Mahalle/Köy, 7 Nolu Bağımsız Bölüm Satışa konu taşınmaz doğalgaz kombi kalorifer ile ısıtılan, B.A. karkas, özelliği itibarı ile III/B inşaat sınıfı yapı özelliğinde bulunmaktadır. Binada asansör mevcuttur. Bodrum + Zemin + Asma katta yer alan, 7 numaralı bağımsız bölüm projesine göre 3 dükkan alanı ve WC hacimlerinden oluşmaktadır. Yaklaşık Brüt 167,00 m2 civarında yapı alanına sahiptir. Ön cephede konumludur. Apartman Giriş kapısı ferforje süslemeli demir doğrama, merdivenler ve sahanlıklar mermer kaplama, merdiven korkulukları krom nikel doğramadır. Merdiven sahanlığı duvarları ve tavanı saten boyalıdır. Mesken giriş kapısı çelik ve iç kapı doğramaları panel, pencere doğramaları PVC ısı camlı, Salon ve odalarda zemin laminat parke, mutfak zemini seramik kaplama, dolapları lamine kapaklı, tezgahı mermer ve tezgah üst seramik kaplamadır. Banyoda duvarlar ve zemin seramik kaplamadır. Duvarlar ve tavanlar saten boyalıdır. III/B sınıf yapı özeliğindeki yapıdır. Taşınmazda yıpranma mevcut değildir. 31.10.2016 tarih 2016/379 sayılı Yapı Ruhsatı ve 18.01.2018 tarih 2018/44 sayılı Yapı kullanma izin belgesi mevcuttur. Şehir merkezine ve aktif ticaret bölgesine 200 m yürüme mesafesindedir. Mesken olarak Bandırmada tercih edilebilecek bölgede bulunmaktadır. Taşınmazın bulunduğu bölgede; elektrik, asfalt, yol, su, telefon, kanalizasyon, doğal gaz gibi alt yapı hizmetleri mevcuttur. Uygulama imar planında bitişik nizam 5 kat yapılaşma şartlarına sahip ticaret alanı içinde bulunmaktadır.
Adresi : Bandırma Bentbaşı Mahallesi 9 Sokak Apartman No 44
Yüzölçümü : 97,47 m2
Arsa Payı : 46/100
Kıymeti : 340.642,00 TL
KDV Oranı : %18
1. Satış Günü : 07/01/2020 günü 10:05 - 10:10 arası
2. Satış Günü : 11/02/2020 günü 10:05 - 10:10 arası
Satış Yeri : 600 Evler Mahallesi Sakarya Caddesi No:2 Orman İşletme Müdürlüğü Mezar Salonu Bandırma/Balıkesir
2 NO'LU TAŞINMAZIN 344 ada 71 parsel
Özellikleri : Balıkesir İl, Bandırma İlçe, 344 Ada, 71 Parsel, ONYEDİ EYLÜL Mahalle/Köy, 7 Nolu Bağımsız Bölüm Satışa konu taşınmaz doğalgaz kombi kalorifer ile ısıtılan, B.A. karkas, özelliği itibarı ile III/B inşaat sınıfı yapı özelliğinde bulunmaktadır. Binada asansör bulunmaktadır. 7. katta yer alan, 7 numaralı bağımsız bölüm projesine göre 2 ofis odası alanı, mutfak, 2 wc, 2 hol hacimlerinden oluşmaktadır. Yaklaşık Brüt 131,00m2 civarında yapı alanına sahiptir. Apartman Giriş kapısı alüminyum doğrama, merdivenler ve sahanlıklar mermer kaplama, merdiven korkulukları krom nikel doğramadır. Merdiven sahanlığı duvarları ve tavanı saten boyalıdır. Ofis giriş kapısı çelik ve iç kapı doğramaları panel, pencere doğramaları PVC ısı camlı, Salon ve odalarda zemin laminat parke, mutfak zemini seramik kaplama, dolapları lamine kapaklı, tezgahı mermer ve tezgah üst seramik kaplamadır. WC? de duvarlar ve zemin seramik kaplamadır. Duvarlar ve tavanlar saten boyalıdır. III/B sınıf yapı özeliğindeki yapıdır. Taşınmazda %5 oranında yıpranma mevcuttur. 09.05.2012 tarih 2012/141 sayılı Yapı Ruhsatı ve 26.09.2013 tarih 2013/1100 sayılı Yapı kullanma izin belgesi mevcuttur. Şehir merkezine yakın konumda olup, bölgenin ana arterlerinden olan Atatürk Caddesine cephelidir. Bandırma Belediyesine 50 m mesafede olup, aktif ticaret bölgesindedir. Ofis olarak Bandırmada tercih edilebilecek bölgede bulunmaktadır. Taşınmazın bulunduğu bölgede; elektrik, asfalt, yol, su, telefon, kanalizasyon, doğal gaz gibi alt yapı hizmetleri mevcuttur. Uygulama imar planında bitişik nizam 8 kat yapılaşma şartlarına sahip ticaret alanı içinde bulunmaktadır.
Adresi : Bandırma 17 Eylül Mahallesi Atatürk Caddesi Apt.No 181
Yüzölçümü : 97,18 m2
Arsa Payı : 12/68
Kıymeti : 325.899,00 TL
KDV Oranı : %18
1. Satış Günü : 07/01/2020 günü 10:15 - 10:20 arası
2. Satış Günü : 11/02/2020 günü 10:15 - 10:20 arası
Satış Yeri : 600 Evler Mahallesi Sakarya Caddesi No:2 Orman İşletme Müdürlüğü Mezar Salonu Bandırma/Balıkesir
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/8 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.