Yazdır

T.C.
DENİZLİ
7. İCRA DAİRESİ
2016/3664 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Denizli İl, Pamukkale İlçe, 5284 Ada, 6 Parsel, KINIKLI Mahalle/Köy, Çayaltı Mevkii, 39 Nolu Bağımsız Bölüm , (Kınıklı) Asmalıevler Mahallesi Eski Acıpayam Yolu, No:78 Pamukkale Apart Pamukkale-Denizli adresindedir. Taşınmaz, Eski Acıpayam Caddesi üzerinde olup, Pamukkale Üniversitesine, Çarkıt Camisine, Mehmet Atmaca İlkokuluna, Kayıhan Mehmetçik Camisine, yakın konumdadır. Çevresinde apart ve öğrenci yurtları olarak kullanılan binalar bulunmaktadır. Ulaşım her vasıtayla kolaydır ve tüm belediye hizmetlerinden yararlanılmaktadır.5284 ada, 6 parsel üzerinde bodrum+zemin+3+çatı katlı bina bulunmaktadır. Binanın dış cephesi sıvalı ve boyalıdır. Bina giriş kapısı demir doğramalıdır. Bina içinde duvarlar ve tavanlar sıvalı boyalıdır. Merdiven zemini mermer kaplıdır. Bina apart işletmeciliği şeklinde kullanılıp; yönetim, güvenlik ve bakıcılık hizmetlerine sahiptir. Elektrik, su, kanalizasyon, doğalgaz gibi alt yapı hizmetlerinden yararlanmaktadır. 3. Katında 1 müstakil apart, çatı kısmında 5 müstakil apart olarak düzenlenmiş toplam 6 müstakil apart olarak kullanılmaktadır. Apartlar 2 oda, salon + mutfak, banyo şeklindedir. Giriş kapısı çelik kapıdır. Mutfak zemini seramik ile kaplıdır. Islak alan zemin ve duvarları seramik ile kaplıdır. Duvarlar ve tavanlar alçı sıvalı badanalıdır. İç kapılar Amerikan kapıdır, pencere ve balkon kapıları pvc doğramalıdır. Mutfakta tezgah üstü ve altı dolapları mevcut olup, dolaplar MDF doğramalıdır. Balkon korkulukları demir doğramalıdır. Isınma doğalgaz ile sağlanmaktadır.
Adresi : (Kınıklı) Asmalıevler Mahallesi Eski Acıpayam Yolu, No:78 Pamukkale Apart Pamukkale-Denizli
Yüzölçümü : 1.355 m2
Arsa Pay/Payda : 20/300
İmar Durumu : Pamukkale İlçesi Uygulama planına istinaden konut alanında ayrık nizam 4 kata imarlıdır.
Kıymeti : 875.000,00 TL
KDV Oranı : %8
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 14/11/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 09/12/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : Pamukkale Belediyesi Mezat Salonu - Hatipoğlu Mah. Atatürk Cad. 1070 Sok. No:1 Kat:4 PAMUKKALE / DENİZLİ
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
2 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Denizli İl, Pamukkale İlçe, 5284 Ada, 6 Parsel, KINIKLI Mahalle/Köy, Çayaltı Mevkii, 35 Nolu Bağımsız Bölüm (Kınıklı) Asmalıevler Mahallesi Eski Acıpayam Yolu, No:78 Pamukkale Apart Pamukkale-Denizli adresindedir. Taşınmaz, Eski Acıpayam Caddesi üzerinde olup, Pamukkale Üniversitesine, Çarkıt Camisine, Mehmet Atmaca İlkokuluna, Kayıhan Mehmetçik Camisine, yakın konumdadır. Çevresinde apart ve öğrenci yurtları olarak kullanılan binalar bulunmaktadır. Ulaşım her vasıtayla kolaydır ve tüm belediye hizmetlerinden yararlanılmaktadır.5284 ada, 6 parsel üzerinde bodrum+zemin+3+çatı katlı bina bulunmaktadır. Binanın dış cephesi sıvalı ve boyalıdır. Bina giriş kapısı demir doğramalıdır. Bina içinde duvarlar ve tavanlar sıvalı boyalıdır. Merdiven zemini mermer kaplıdır. Bina apart işletmeciliği şeklinde kullanılıp; yönetim, güvenlik ve bakıcılık hizmetlerine sahiptir. Elektrik, su, kanalizasyon, doğalgaz gibi alt yapı hizmetlerinden yararlanmaktadır. 3. Katında 1 müstakil apart, çatı kısmında 5 müstakil apart olarak düzenlenmiş toplam 6 müstakil apart olarak kullanılmaktadır. Apartlar 2 oda, salon + mutfak, banyo şeklindedir. Giriş kapısı çelik kapıdır. Mutfak zemini seramik ile kaplıdır. Islak alan zemin ve duvarları seramik ile kaplıdır. Duvarlar ve tavanlar alçı sıvalı badanalıdır. İç kapılar Amerikan kapıdır, pencere ve balkon kapıları pvc doğramalıdır. Mutfakta tezgah üstü ve altı dolapları mevcut olup, dolaplar MDF doğramalıdır. Balkon korkulukları demir doğramalıdır. Isınma doğalgaz ile sağlanmaktadır.
Adresi : (Kınıklı) Asmalıevler Mahallesi Eski Acıpayam Yolu, No:78 Pamukkale Apart Pamukkale-Denizli
Yüzölçümü : 1.355 m2
Arsa Pay/Payda : 20/300
İmar Durumu : Pamukkale İlçesi Uygulama planına istinaden konut alanında ayrık nizam 4 kata imarlıdır.
Kıymeti : 875.000,00 TL
KDV Oranı : %8
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 14/11/2019 günü 10:15 - 10:20 arası
2. Satış Günü : 09/12/2019 günü 10:15 - 10:20 arası
Satış Yeri : Pamukkale Belediyesi Mezat Salonu - Hatipoğlu Mah. Atatürk Cad. 1070 Sok. No:1 Kat:4 PAMUKKALE / DENİZLİ
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/3664 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.03/09/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.