Yazdır

T.C. BANDIRMA 3. İCRA DAİRESİ

2018/189 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN Özellikleri : Balıkesir İl, Bandırma İlçe, 635 Ada, 19 Parsel, 1/2 HİSSENİN SATIŞI, 600 Evler Mah. Küçük Sanayi Sitesi 635 ada 19 parselde kayıtlı taşınmazın arsa alanı 252,77 m2 inşaat alanı 188 m2dir. Bayındırlık Bakanlığı yapı sınıfından III/A ya girmektedir.Zemin kat asma katlı dükkan inşaat alanı 188 m2 dir. Şehir imar planında bitişik nizam 2 katlı yapı adası içinde kalmaktadır.Marangoz atölyesi olarak kullanılmaktadır.Kapı ve pencereleri demir profil doğramadır. Camları 4mm düz camdır,yerleri mozaik kaplama duvarları kireç badanalı wc ve duşu vardır.İç merdivenden asma kata çıkılmaktadır. Merdivenler mozaik kaplamadır. Isıtması yoktur.Çatısı beton döşemenin üzerine eternit kaplamadır.yörede doğalgaz,elektrik,su,telefon,kanalizasyon gibi her türlü alt yapı mevcuttur.Taşınmaz betonarma karkas bir yapıdır.
Adresi: 600 Evler Mah. Küçük Sanayi Sitesi 1327 Sok. No:7 De Bulunan Dükkan. Bandırma / BALIKESİR Yüzölçümü : 252,77 m2
Arsa Payı : 1/2
İmar Durumu : İnşaat tarzı Sanayi alanı içerisinde bulunmaktadır.
Kıymeti : 177.521,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Kaydındaki gibi
1. Satış Günü : 24/12/2019 günü 11:00 - 11:05 arası
2. Satış Günü : 21/01/2020 günü 11:00 - 11:05 arası
Satış Yeri : ORMAN İŞLETME MÜDÜRLÜĞÜ İHALE SALONU 600 Evler Mah. Sakarya Cad.No:2 Bandırma/Balıkesir

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/189 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.06/11/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.