Yazdır

T.C.
ANKARA
28. İCRA DAİRESİ
2018/11384 ESAS

TAŞINMAZI
N AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN Özellikleri :
Ankara İl, Çankaya İlçe, 26053 Ada, 2 Parsel, LODUMU (ME) Mahalle/Köy, 2 Nolu Bağımsız Bölüm Satışa konu taşınmaz her türli alt yapı ve belediye hizmetlerinden faydalanabilen yakın çevresinde imarlı yapılaşmaların tamamlandığı şehir ve iş merkezlerine ulaşımı kolay Bilkent Çamlık Sitesi içinde bulunmaktadır. Bodrum kat+zemin kat+1 normal kat betonarme karkas inşaat tarzında inşaa edilmiş ana binanın cepheleri akrilik boyalıdır. Giriş kapısı çelik kapıdır. BODRUM KAT: 2 Oda ve koridordan ısı merkezi vardır. Arka bahçe çıkışı vardır. Odaların zeminler seramik koridor zeminleri laminat kaplıdır. Koridor ve bağımsız bölümlerin duvarları alçı sıva üzeri plastik boya kaplıdır. GİRİŞ KAT: Salon antre mutfak WC balkon vardır. Salon ve antre zemini laminat parke ve duvarlar alçı sıva üzeri boya ve kartonpiyerlidir. Mutfaktan arka bahçeye bakan balkon vardır. WC alanında seramik lavabo ve klozeti vardır. 1.KAT: 3 oda antre 2 banyo ve 1 balkon alanı vardır. Odaların zemini laminat parke, duvarlar alçı sıva üzeri plastik boya ve kartonpiyer kaplıdır. Banyonun zemin ve duvarları tavana kadar seramik kaplıdır. Banyoda hilton lavabo duş teknesi ve kabini batarya takımı ile klozeti vardır.İç kapıları panel kapıdır. Pencereler ve balkon kapısı ahşap vernikli ve ısı camlıdır. Panjurludur. Katlar arası çıkış merdiveni ahşap kaplıdır. Panjurludur. Katlar arası çıkış merdiveni ahşap kaplıdır. Kombili ve doğal gaz kat kaloriferlidir. Net kullanım alanı 200 M²'dir. Kiracı oturmaktadır.
Yüzölçümü : 125.605 m²
Arsa Payı : 1903/1256050
İmar Durumu : Yok
Kıymeti : 1.000.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler :
1. Satış Günü : 22/01/2020 günü 12:15 - 12:20 arası
2. Satış Günü : 19/02/2020 günü 12:15 - 12:20 arası
Satış Yeri : 3 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No: 3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/11384 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.