Yazdır

T.C.
ANKARA
29. İCRA DAİRESİ
2019/102 TLMT.
TAŞINMAZIN
AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
TAŞINMAZIN
Özellikleri : Ankara İl, Mamak İlçe, 35638 Ada, 11 Parsel, KÜÇÜK KAYAŞ-İMAR Mahalle/Köy, 4 Nolu Bağımsız Bölüm. Bilirkişi raporuna göre: Bağımsız bölüm konut niteliğindedir. Ana girişe göre birinci katta yer alan konut binanın yan cephesine göre 2. kotta yer almaktadır. Giriş kapısı çelik kapıdır. Antre zemini seramik kaplamadır. Duvarlar ve tavanlar alçı sıvalıdır. Salon ve odaların zeminleri laminant kaplamadır. Duvarları ve tavanları alçı sıvalıdır. Salonda fransız tipi pencere bulunmaktadır. Oturma odası ve salon aynı pencereye açılmaktadır. mutfakta, yerler ve tezgah arası seramik kaplamadır. mutfak dolabı ve tezgah bulunmamaktadır. Mutfaktan balkona çıkılmaktadır. banyoda yerler ve duvarlar seramik kaplamadır. sadece ayaklı lavabo bulunmaktadır. Pencerelerde ısı yalıtımlı PVC doğrama bulunmaktadır. İç kapılar bulunmamaktadır. Isınma sistemi tesisatı yapılmış olup, kombi cihazı ve petekler bulunmamaktadır. Taşınmazda inşai yönden tamamlanmamış imalat kalemleri bulunmakla birlikte, bu haliyle oturuma hazır değildir.
Adresi : Küçük Kayaş Mahallesi, Şehit Bayram Tekin Caddesi, Yıldız Apartmanı No:76/4 Mamak / ANKARA
Yüzölçümü : 112,52 m²
İmar Durumu : Kaydındaki gibidir
Kıymeti : 110.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Kaydındaki gibidir
1. Satış Günü : 23/01/2020 günü 10:30 - 10:35 arası
2. Satış Günü : 20/02/2020 günü 10:30 - 10:35 arası
Satış Yeri : 3 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/102 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.
(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.