Yazdır

T.C.
ANKARA
19. İCRA DAİRESİ
2019/5262 ESAS
TAŞINMAZIN
AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Ankara İl, Pursaklar İlçe, 95024 Ada, 4 Parsel, PURSAKLAR Mahallesi 1. Kat 7 Nolu Bağımsız Bölüm Kıymet takdirinde konu taşınmaz 1.katta bulunmakta olup, daire giriş kapısı çelik kapıdır.Döşemeler ; salon , odalar, masif parke ,hol ,koridor, mutfak ,banyo ve wc seramik kaplıdır.Duvarlar ; banyo, wc fayans kaplıdır. Mutfak duvarları seramik kaplamadır. Diğer mahaller alçı sıva üzeri silikon esaslı veya su bazlı boya ile boyalıdır.Tavanların tamamı alçı sıva üzeri plastik boyalı olup, her mekan kartonpiyerlidir. Mutfak dolapları mdf kapaklı olup ,tezgah mermerdir.Ankastre ürünler bulunmamaktadır.Banyo duş perdeli , normal lavabo mevcuttur. Wc , alaturka ve lavabo mevcuttur.Doğramalar ;ahşap doğrama olup , camlar ısıcamlı olup, iç kapılar Amerikan panel kapıdır.Taşınmazın ısıtma sistemi doğalgaz-kombidir. Keşif günü itibariyle radyatörleri takılıdır.Taşınmazın keşif esnasında mesken olarak kullanıldığı tespit edilmiştir.
Adresi : Pursaklar Mahallesi Oğuzlar Sokak No :3/7 Pursaklar / ANKARA
Yüzölçümü : 100,15 m²
Arsa Payı : 62/879
İmar Durumu : Yok
Kıymeti : 130.000,00 TL
KDV Oranı :KDV Kanununun 17. Maddesi 4. Fıkrası gereğince KDV'den muaftır.
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 02/04/2020 günü 14:00 - 14:10 arası
2. Satış Günü : 28/04/2020 günü 14:00 - 14:10 arası
Satış Yeri : 2 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/5262 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.
(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.