Yazdır

T.C.
ANKARA 29. İCRA DAİRESİ
2019/12879 ESAS
TAŞINMAZIN
AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
TAŞINMAZIN TAPU KAYDI : Ankara ili Yenimahalle ilçesi Kaletepe Mahallesi 61270 ada 4 parselde kayıtlı ''Apartman-Beton'' vasfında ve 441,00 m² yüzölçümündeki ana taşınmaz üzerinde bulunan, 36/441 arsa paylı, 1. Bodrum Kat 1 nolu ''Konut'' niteliğindeki bağımsız bölümün tam hissesi satışa konudur.
Özellikleri : Satışa konu bağımsız bölümün bulunduğu bina ; 2 Bodrum + Zemin + 3 Normal katlı olup, her katta 2 daire, binada toplam 10 bağımsız bölüm bulunmaktadır. Merkeze yakın, Çevre düzenlemesi yapılmış, her türlü belediye hizmeti bulunmaktadır. Ulaşımı iyi, EGO ring servisleri ile toplu taşıma ulaşım imkânı bulunmaktadır. Dış cepheleri cam mozaik ve akrolik esaslı dış kapı boyalıdır. Giriş kapısı demir doğramadır. Zeminleri mermer kaplama,duvarları 1.20 metre mermer kaplama, üzeri plastik boyalıdır. Tavan plastik boyalıdır. Merdiven holleri ve merdivenler mermer kaplama,üzeri plastik boyalıdır. Bina girişi Zemin kattandır. 11-15 yaşında yapı olduğu tespit edilmiştir. Satışa konu bağımsız bölüm ise, girişin (Zeminin) bir kat altında olup, binanın ana girişine göre sağ tarafta bulunmaktadır. Bağımsız bölüm Antre, Üç oda, Salon, Mutfak, Banyo ve WC'den ibarettir. Antrenin tabanı seramik kaplama, duvarları kağıt kaplama ve tavan karton piyer yapılıdır. WC; zemini seramik, duvarları fayans kaplama, tavan boyalıdır. Klozetli ve lavaboludur. Banyo nun zemini seramik kaplama, duvarları fayans kaplama, tavan boyalıdır. Salonun tabanı laminant kaplama, duvarlar kağıt kaplama, tavan kartonpiyer yapılıdır. Odaların tabanı laminant kaplama, duvarlar kâğıt kaplama, tavan kartonpiyer yapılıdır. Mutfak zemini seramik kaplama, duvarlar ve tavan boyalıdır. Doğalgazlı olup, kombilidir. Daire giriş kapısı çelik kapıdır. Doğramalar ahşap, İç kapılar pres kapıdır. Bağımsızın net alanı 73.55 m² olarak ölçülmüştür.
Adresi : Kaletepe Mahallesi Demirdağ Caddesi No: 21/1 Yenimahalle/ANKARA
İmar Durumu : Konut, Ayrık nizam, Bodrum hariç 4 kat, yoldan 5.00 metre,parselden 3.00 metre çekme mesafelidir., bina yüksekliği 12.50 metredir.
Kıymeti : 115.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : 1-Beyan: YPT:26.08.2003
2-Beyan: (AT) Bu gayrimenkulun mülkiyeti kat mülkiyetine geçmistir.
1. Satış Günü : 23/01/2020 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 20/02/2020 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : 3 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/12879 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.
(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.