Yazdır

T.C.
ANKARA
29. İCRA DAİRESİ
2019/4432 ESAS
TAŞINMAZIN
AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Ankara İl, Yenimahalle İlçe, 61396 Ada, 2 Parsel, KALETEPE Mahalle/Köy, 19 Nolu Bağımsız Bölüm Bilirkişi raporuna göre: Taşınmaz mevcutta ve onaylı mimari projesine göre, 1 adet salon, 1 geniş balkonlu mutfak, 1 adet duşakabinli banyo, 1 adet wc, 1 adet vestiyer ve 3 oda (1 adet normal, 1 adet balkonlu ve 1 adet banyolu ve dolap odalı) hacimlerden oluşmakta ve mesken olarak kullanılmaktadır. Fiili durumda yukarıda belirtildiği gibidir. Giriş kapısı çelik olup, antre, mutfak ve koridorlar büyük boy seramik karo ile kaplıdır. Tüm iç kapılar amerikan panel kapı, tüm pencereleri pvc doğramalıdır. Salon ve odaların zeminleri ahşap laminat parke, duvarları duvar kağıdı kaplı, tavanları plastik boyadır. Mutfakta MDF Lam mutfak dolapları mevcut olup, mutfak tezgahı mermerittir. Geniş bir balkonu olup balkon kromaj boru çerçeveli camlı balkondur. Duşakabinli banyonun tavanı kaset asma tavan, yerler seramik karo, duvarlar fayans olup dolaplı lavabo ve ayna mevcuttur. Meskenin net faydalı alanı 115 m² toplam balkon dahil 140 m² olarak ölçülmüştür. Taşınmazın kiracı tarafından kullanıldığı görülmüştür.
Adresi : Kaletepe Mahalesi, 865. Cadde, 11/19 Yenimahalle / ANKARA
Yüzölçümü : 115 m²
İmar Durumu : Kaydındaki gibidir
Kıymeti : 300.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Kaydındaki gibidir
1. Satış Günü : 14/11/2019 günü 11:05 - 11:10 arası
2. Satış Günü : 12/12/2019 günü 11:05 - 11:10 arası
Satış Yeri : 3 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
2 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Ankara İl, Yenimahalle İlçe, 61396 Ada, 2 Parsel, KALETEPE Mahalle/Köy, 22 Nolu Bağımsız Bölüm Bilirkişi raporuna göre: Taşınmaz mevcutta ve onaylı mimari projesine göre; 1 adet salon, 1 geniş balkonlu mutfak, 1 adet duşakabinli banyo, 1 adet wc, 1 adet vestiyer ve 3 oda (1 adet normal, 1 adet balkonlu ve 1 adet banyolu ve dolap odalı) hacimlerden oluşmakta ve mesken olarak kullanılmaktadır. Fiili durumda yukarıda belirtildiği gibidir. Giriş kapısı çelik olup, antre, mutfak ve koridorlar büyük boy seramik karo ile kaplıdır. Tüm iç kapılar amerikan panel kapı, tüm pencereleri pvc doğramalıdır. Salon ve odaların zeminleri ahşap laminat parke, duvarları duvar kağıdı kaplı, tavanları plastik boyadır. Mutfaka MDF Lam mutfak dolapları mevcut olup,y mutfak tezgahı mermerittir. Geniş bir balkonu olup balkon kromaj boru çerçeveli özel camlı balkondur. Duşakabinli banyonun tavanı kaset asma tavan, yerler seramik karo, duvarlar fayans olup doaplı lavabo ve ayna mevcuttur. Meskenin net faydalı alanı 115 m² , toplam balkon dahil 140 m² olarak ölçülmüştür. Taşınmazın kiracı tarafından kullanıldığı görülmüştür.
Adresi : Kaletepe Mahallesi, 865. Cadde, 11/22 Yenimahalle / ANKARA
Yüzölçümü : 115 m²
İmar Durumu : Kaydındaki gibidir
Kıymeti : 310.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Kaydındaki gibidir
1. Satış Günü : 14/11/2019 günü 11:20 - 11:25 arası
2. Satış Günü : 12/12/2019 günü 11:20 - 11:25 arası
Satış Yeri : 3 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/4432 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.
(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.