Yazdır

T.C.
ALANYA
İCRA DAİRESİ

2019/8508 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Antalya İl, Alanya İlçe, 599 Ada, 6 Parsel, OBA Mahalle/Köy, 7 Nolu Bağımsız Bölüm de kain mesken vasıflı taşınmaz borçlu adına tam hisse kayıtlı olup, kuzeyi komşu parsel, batısı Portakal Caddesi, doğusu Bekirler Sok. Güneyi Eski Gazipaşa Cad. İle sınırlıdır. Alanya şehir merkezine 4800 mt. Mesafede olduğu, taşınmaz etrafında yapılaşmaların kısmen tamamlanmış olduğu yerli halk ve ve yabancılar tarafından rağbet gören, altyapı, elektrik , ptt ve diğer tüm belediye imkanlarından yararlanan konumda , hızla gelişmektedir. Oba Mah. 599 Ada 6 parsele araç ulaşımı mevcut olup, düz bir zemin üzerinde tek bloktan oluşmaktadır. Konu taşınmaz betonarme yapıda, bodrum+zemin +3 kattan oluşan, çatılı asansörlü, açık otoparklı, parsel sınırları duvar ile çevrili, her katta 3 dairesi bulunan, ortalama 2-4 yıl yıpranmalı, dışı sıvalı ve boyalı , "Livahan İnş. 4 " isimli binanın bodrum + çekir+2.katında bulunan, güney, doğu ve batı cepheli daire olduğu gözlenmiştir.Daire içerisinde yapılan incelemelerde mesken kullanımlı bağımsız bölüm 1 salon 2 yatak odası, 1 oturma odası, ayrı bir mutfak, ayrı bir banyo ve tuvaletten oluşan 3+1 şekilde düzenlenmiştir. Yaklaşık 100,00 m2 büyüklüğünde bir daire olduğu, salon ve oda zeminlerin laminant olduğu diğer mahl zeminlerinin seramik kaplı olduğu, dış doğramalarını PVC den imal panjurlu olup, iç duvarların alçı sıvalı ve boyalı olduğu, tavanlarda kartonpiyer imalatların bulunduğu, iç kapıların Amerikan panel kapı olduğu, mutfak dolaplarının mdf den imal ve tezgahın granit olduğu, banyo ve tuvalet tavanlarının pvcden imal lambrili olduğu, banyoda dolaplı lavabo, klozet, duşakabin vs. Bulunduğu görüldü daire bakımlı ve iyi durumdadır.
Yüzölçümü : 1.202,00 m2
Arsa Payı : 94/1202
İmar Durumu : 1/1000 ölçekli uygulama imar planı kapsamında ticaret konut alanında kalmakta olup, TAKS:0,20 KAKS(Emsal):0,80 , ayrık nizam, 4 katlı yapılaşmaya müsaadelidir.
Kıymeti : 240.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Takyidatta olduğu gibidir.
1. Satış Günü : 21/04/2020 günü 15:00 - 15:05 arası
2. Satış Günü : 18/05/2020 günü 15:00 - 15:05 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Alanya Adalet Sarayı Kat: B2 ALANYA / ANTALYA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/8508 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.24/02/2020