Yazdır

T.C.BÜYÜKÇEKMECE1. İCRA DAİRESİ

2016/2851 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
Özellikleri:İstanbul İl, Beylikdüzü İlçesi Gürpınar Mahallesi, 633 ada 8 parselinde kayıtlı olup, adres olarak; Beylikdüzü Adnan Kahveci Mahallesi, Konak Caddesi, Topçu Sokak, No:6B, (Banksis Sitesi tapuda 5B), Beydağı Apartmanı, K:1, D:5 adresinde yer almaktadır.Yerinde yapılan incelemede dairenin plan itibariyle; giriş holü, mutfak, salon, koridor, koridor üzerinde üç yatak odası, banyo tuvalet, ebeveyn banyosu, ayrı küçük tuvalet ve bir balkondan ibaret olduğu tesbit edilmiştir. Daire giriş kapısı ahşap görünümlü çelik kapı, oda kapıları Amerikan kapı, zeminler laminant parke, ıslak alanlar seramik, tavanlar kartonpiyer, pencereler pvc’dir. Ortak alanlar Afyon beji mermer, korkuluklar alüminyumdur. Dairede ısınma doğalgaz ile sağlanmaktadır. Daire takriben net 135 m2 kullanım alanlıdır. Bina içersinde asansör mevcuttur. Dairede kiracının ikamet ettiği belirtilmiştir. Binada her katta üç daire bulunmaktadır.Dairenin bulunduğu site yerleşime yeni açılan bir bölgede yer almaktadır. Yakın çevresinde halen devam etmekte olan önemli alışveriş merkezi inşaatları bulunmaktadır. Ulaşımı toplu taşım araçlarıyla imkan dahilinde olup, metrobüsten yararlanma imkanına sahiptir. Site ve yapı adasının çocuk parkları, sosyal tesisleri ve bakımlı bahçelerle çevrili olduğu görülmektedir. E 5 asfaltına nispi uzaklıkta olup, Beykent ile irtibatlı cadde üzerinde yer almaktadır. Binaların bulunduğu alandan Migros, Kiler ve Perlavista gibi alışveriş merkezlerinin servis araçları geçmektedir. Belediye hizmetlerinden yararlanmaktadır. Paradise ve Uyum alışveriş merkezlerine yakın mesafededir. Alt yapı sorunu çözüme kavuşturulmuş gelişmekte olan bir bölgededir.
İmar Durumu: E:2.00, H max: 24.50, konut alanı olarak planlandığı, söz konusu parselin trafo alanına terki bulunduğu belirtilmektedir.
Kıymeti: 350.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 27/02/2020 günü 15:00 - 15:05 arası
2. Satış Günü : 23/03/2020 günü 15:00 - 15:05 arası
Satış Yeri: İcra Mezat Salonu Ekinoba Mah.Londra Asfaltı Yan yol No:107 Çanakkale Sok. Ay Merkez karşısı B.Çekmece-İST. -

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/2851 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.