Yazdır

T.C. BÜYÜKÇEKMECE 1. İCRA DAİRESİ

2019/3132 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri: İstanbul İl, Beylikdüzü İlçe,Yakuplu Mahallesi, 570 ada 71 parselinde kayıtlı olanı, Beylikdüzü Yakuplu Mah, Hakimiyet Caddesi 124. Sokak No: 7 Altın İnşaat Apartmanı 1. Bodrum kat D: 2 adresinde yer almaktadır.Yerinde yapılan incelemede; 2. Bodrum kat 1 no.lu dairenin plan itibariyle; girişte geniş hol, salon, iki yatak odası, mutfak, banyo tuvalet, ayrı küçük tuvalet ve bir balkondan ibaret olduğu tesbit edilmiştir. Daire giriş kapısı çelik kapı, oda kapıları Amerikan kapı, zeminler laminant parke, ara yerler ve ıslak alanlar seramik, pencereler pvc’dir. Daire doğalgaz ve kombi kaloriferlidir. Dairede borçlunun ikamet ettiği belirtilmiştir. Daire onaylı mimari proje kapak sayfasına göre; takriben brüt 71.50 m2 net 57.00 m2 kullanım alanına sahiptir. Ortak alanlar bej mermer, merdiven korkulukları alüminyumdur. Her katta iki daire bulunmaktadır.
Yüzölçümü: 321,82 m2
Arsa Payı : 8/100
İmar Durumu: 1/1000 ölçekli Yakuplu Revizyon Uygulama Planında Konut alanı (ikiz nizam 4 kat) olarak planlandığı belirtilmektedir.
Kıymeti: 300.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler: Tapu kaydındaki gibidir
1. Satış Günü: 31/03/2020 günü 10:55 - 11:00 arası
2. Satış Günü : 27/04/2020 günü 10:55 - 11:00 arası
Satış Yeri: İcra Mezat Salonu Ekinoba Mah.Londra Asfaltı Yan yol No:107 Çanakkale Sok. Ay Merkez karşısı B.Çekmece-İST.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
2 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri:İstanbul İl, Beylikdüzü İlçe,Yakuplu Mahallesi, 570 ada 71 parselinde kayıtlı olanı, Beylikdüzü Yakuplu Mahallesi, Hakimiyet Caddesi 124. Sokak No: 7 Altın İnşaat Apartmanı 1. Bodrum kat D: 2 adresinde yer almaktadır. Yerinde yapılan incelemede; 1. Bodrum kat 2 no.lu piyesli (Ters dubleks) dairenin plan itibariyle; üst katta girişte geniş hol, salon ve mutfak nişi, banyo tuvalet ve kapısı dolap kapağı ile kapatılan küçük bir kiler alanından ibaret olduğu tesbit edilmiştir. Alt dubleks kat; üç yatak odası, banyo tuvaletten ibarettir. Daire giriş kapısı çelik kapı, oda kapıları Amerikan kapı, zeminler laminant parke, ara yerler ve ıslak alanlar seramik, pencereler pvc’dir. Daire doğalgaz ve kombi kaloriferlidir. Dairede boş konumdadır. Daire proje kapak sayfasına göre; takriben brüt 124 m2 net 93.00 m2 kullanım alanına sahiptir. Ortak alanlar bej mermer, merdiven korkulukları alüminyumdur. Her katta iki daire bulunmaktadır.Taşınmazlar ilçe merkezine yakın mesafede olup, alışveriş noktalarına, çarşı pazara, toplu taşım araç duraklarına yürüme mesafesindedir. Alt yapı sorunu çözüme kavuşturulmuş gelişme gösteren bir bölgede yer almaktadır. Belediye hizmetlerinden yararlanmaktadır. Yakınında semt pazarı kurulmaktadır. Alışveriş merkezleri servis araçları ile hizmet vermektedir. Sosyal hayatı etkileyen faktörler bölgede hızla artmakta ve gelişim göstermektedir. Bölgenin çehresini değiştirecek ve değer katacak çok sayıdaki prestijli yapının inşaatı devam etmektedir. E-5 karayoluna çıkış imkanına sahiptir.Yüzölçümü: 321,82 m2 Arsa Payı : 6/100
İmar Durumu: 1/1000 ölçekli Yakuplu Revizyon Uygulama Planında Konut alanı (ikiz nizam 4 kat) olarak planlandığı belirtilmektedir.
Kıymeti: 180.000,00 TL KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kapydındaki gibidir.
1. Satış Günü: 31/03/2020 günü 11:10 - 11:15 arası
2. Satış Günü : 27/04/2020 günü 11:10 - 11:15 arası
Satış Yeri: İcra Mezat Salonu Ekinoba Mah.Londra Asfaltı Yan yol No:107 Çanakkale Sok. Ay Merkez karşısı B.Çekmece-İST.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Satış şartları :
1- İhale açık artırma sure
tiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/3132 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.10/02/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.