Yazdır

T.C. BÜYÜKÇEKMECE1. İCRA DAİRESİ

2018/3479 TLMT.


TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Özellikleri : Satışa konu taşınmaz, tapunun Beylikdüzü İlçesi, Adnan Kahveci Mahallesi, 652 ada 14 parselinde kayıtlı olup, adres olarak; Beylikdüzü Adnan Kahveci Mahallesi, Avrupa Caddesi, No: 70/4, Prestij Beykent Sitesi, C Blok, K:5, D:32, adresinde yer almaktadır. Keşif tarihinde daire kapası kapalı olduğundan özellikleri Beylikdüzü Belediyesinden onaylı projesi incelenmek ve bilgi alınmak suretiyle tesbit edilmiş olup. Buna göre; dairenin plan itibariyle; giriş holü, salon, salonla irtibatlı mutfak nişi, iki yatak odası, banyo tuvaletten ibaret olduğu tesbit edilmiştir. Daire giriş kapısı çelik kapı, oda kapıları Amerikan kapı, zeminler laminant parke, ıslak alanlar seramik, pencereler pvc’dir. Ortak alanlar bej mermer, merdiven korkulukları alüminyumdur. Binada asansör mevcuttur. Dairede ısınma doğalgaz ile sağlanmaktadır. Onaylı mimari projesine göre daire takriben net 83,24 m2 kullanım alanına sahip bulunmaktadır. Dairede kiracının ikamet ettiği belirtilmiştir. Daire site içerisinde yer almakta olup, spor salonu, kapalı yüzme havuzu, hamam, kapalı otopark ve güvenlikli girişe sahiptir. Kıymet takdirine konu taşınmaz ilçe merkezine nispi mesafede olup, E5 asfaltına yürüme uzaklığındadır. Altyapı sorunu çözüme kavuşturulan bir bölgede yer almaktadır. Toplu taşım araçları yönünden geniş imkana sahiptir. Yerleşim alanı itibariyle; alışveriş noktalarına, çarşı pazara yakındır. Hemen yakınında semt pazarı kurulmaktadır. E-5 karayolu ve TEM otoyoluna çıkış imkanına sahiptir.Daire site içerisinde yer almakta olup, spor salonu, kapalı yüzme havuzu, hamam, kapalı otopark ve güvenlikli girişe sahiptir.
Yüzölçümü : 6.146,56 m2
Arsa Payı : 98/24196
İmar Durumu : Dosyasında mevcut Beylikdüzü Belediye Başkanlığının 25.9.2018 tarihli imar durum yazısına göre; Beylikdüzü İlçesi, Adnan Kahveci Mahallesi, 652 ada 14 parselin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı tarafından 9.6.2011 onay tarihli 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planında Konut Alanı ( Emsal: 2.00 H max: 24.50 m) bir kısmın da Park Alanı olarak planlandığı belirtilmektedir.
Kıymeti : 3.750.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : tapu kaydı gibidir
1. Satış Günü : 21/01/2020 günü 14:40 - 14:45 arası
2. Satış Günü : 17/02/2020 günü 14:40 - 14:45 arası
Satış Yeri : Ekinoba mh.Adliye Ek Binası yanı Mezat Büyükçekmece/istanbul -

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/3479 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.29/11/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.