Yazdır

T.C.
ÇERKEZKÖY
İCRA DAİRESİ
2019/232 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Tekirdağ İl, Çerkezköy İlçe, 468 Ada, 8 Parsel, GAZİMUSTAFAKEMALPAŞA Mahalle/Köy, 4.Kta+Çatı piyesi 8 Nolu BB Nolu Bağımsız Bölüm Taşınmaz mesken Bodrum + Zemin kat + 4 Normal Kat + Çatı Piyesi betonarme yapı tarzında inşa edilmiş binanın 4. normal katı + çatı piyesindedir. Bina asansörlü ve kaloriferlidir. Keşif sırasında yerinde yapılan incelemelerde; dubleks meskenin 4. Normal kattaki giriş katı salon, 2 oda, mutfak, banyo- tuvalet, hol, koridor ve balkondan ibaret olup 79,00 m2 net kullanım alanlıdır. Salon, oda ve koridor döşemeleri laminat kaplamadır; mutfak zeminleri seramik kaplamadır. Islak hacimler duvar ve döşemeleri ise seramik ile kaplıdır. Banyo-Wc tavanı asma tavandır. Duvarlar alçı kaplama saten boyalıdır. Oda tavanlarında kartonpiyer imalatı mevcuttur. Pencereler PVC doğrama ve ısı camlıdır, giriş kapısı çelik, iç kapılar lamine levha kaplamalı camlı kapıdır. Dairenin kat kombisi ve doğalgaz sayacı takılmamıştır. Salon duvarlarının yüksek miktarda rutubete maruz kaldığı ve iç cephe boyalarında kabarmalar ve bozulmalar meydana geldiği görülmüştür. Daire içinden dubleks dairenin çatı piyesi katma mermer kaplama basamaklı betonarme merdivenle çıkılmaktadır; ayrıca çatı piyesine bulunduğu kat holünden ulaşım da mümkündür. Dubleks dairenin her iki katı da mevcutta boş durumdadır.Dubleks meskeninin üst katı olan çatı piyesi katı ise keşif günü yerinde yapılan incelemede salon, 2 oda, Amerikan mutfak (Salon içinde), banyo-wc mahallerinden oluştuğu görülmüştür. Salon, oda döşemeleri ve koridor döşemeleri laminat kaplamadır. Islak hacimler duvar ve döşemeleri ise seramik ile kaplıdır. Duvarlar alçı kaplama saten boyalıdır. Pencereler PVC doğrama ve ısı camlıdır, giriş kapısı çelik, iç kapılar lamine levha kaplamalı kapıdır. Dubleks meskeninin üst katta bulunan çatı piyesi katı 55,00 m2 net kullanım alanlı olarak ölçülmüştür. Sonuç olarak 8 bağımsız nolu dubleks meskenin 4. Normal kat + çatı piyesinden oluşan toplam kullanım alanı ise 79,00 + 55,00 = 134,00 m2 net kullanım alanlı olup ortak kullanım alanları ile birlikte hesap edilirse 149.00 m2 brüt kullanım alanlıdır.Mesken Çerkezköy Belediyesi toplu konutlaşma alanı içinde, elektrik, su, çöp toplama gibi belediyenin her türlü hizmetlerinden yararlanır konumdadır. Her türlü ulaşım imkânına sahiptir. Çerkezköy Belediyesine 1.760,00 metre kuş uçuşu uzaklıktadır. Parsel yakınında Pakize Narin Anadolu Lisesi vardır.
Adresi : Bağlık Mah. Köroğlu Sok. No:1 4.Kat+Çatı Piyesi 8 Nolu Bb (Tapuda Gazi Mustafa Kemal Paşa Mah. 468 Ada 8 Parsel 4+Çatı Piyesi 8 Nolu Bb) Çerkezköy / TEKİRDAĞ
Yüzölçümü : 432,34 m2
Arsa Payı : 5364/43234
İmar Durumu : İnşaat tarzı 1/1000 Ölçekli Revizyon Uygulama İmar Planı İçinde Konut Alanı fonksiyonunda kalmakta olup Ayrık Nizam 5 Kat; T.A.K.S.=0,40; K.A.K.S. (Emsal) = 2,00 konut imarlı alanda olduğu belirtilmiştir.
Kıymeti : 241.200,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Diğer : 19/09/2016 tarihli yönetim planı,İpotek
1. Satış Günü : 24/07/2019 günü 11:00 - 11:05 arası
2. Satış Günü : 28/08/2019 günü 11:00 - 11:05 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Adalet Sarayı Giriş Kat ÇERKEZKÖY / TEKİRDAĞ

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/232 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.13/05/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.