Yazdır

T.C.
DENİZLİ
7. İCRA DAİRESİ
2018/7204 ESAS
TAŞINMAZI
N AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Denizli İl, Merkezefendi İlçe, 3438 Ada, 7 Parsel, Karaman Mahalle/Köy, 3 Nolu B.B mesken,daire apartmanın zemin katındadır. Dairenin toplam bürüt alanı 118.80 m2dir. Taşınmaz bina 19 yıllık bir yapıdır. Apartmanda asansör olmayıp ferdi ısınmalı doğalgaz kombili kalorifer vardır. Doğalgaz aynı zamanda sıcak su ve mutfak içinde kullanılmaktadır. Apartman giriş kapısı demir kapılı merdiven kaplamaları apartman girişi zemin kata kadar mermer diğer katlar mozaik kaplamadır zemin kat apartman girişi duvarları her iki tarafı 1.00 mt yüksekliğinde mermer yapılmıştır.Balkon ve merdiven korkulukları demir olarak yapılmıştır. Merdiven evi duvar ve tavan sıvaları alçı sıva üzeri plastik badana yapılmıştır. Dairenin giriş kapısı çelik kapıdır. Dairede iki oda, salon, mutfak, banyo, lb, vc, ve iki adet balkon vardır. Salon ve odaların döşeme kaplaması lamine parke duvar ve tavanları sıva üzeri 7/9 renkli plastik badana antre döşemem kaplaması lamine parke duvar ve tavanları sıva üzeri plastik badana antrede sabit vestiyer vardır. Mutfak döşeme kaplaması ve duvarların 1.50 mt traverten mermer kaplama yapılmış duvarları üst kısmı ile tavanı sıva üzeri plastik badana yapılmıştır. Mutfak dolapları ve mutfak tezgahı vardır mutfak tezgahı granit mermer olarak yapılmıştır. Banyo döşeme kaplaması ve duvarların 1.50 mt si traverten mermer duvarların üst kısmı ile tavanları sıva üzeri badanan yapılmıştır.Lb döşeme kaplaması lamine parke duvarları traverten tavanı sıva üzeri badana vc döşeme ve duvarları traverten kaplama olarak yapılmıştır. Taşınmaz bina bulunduğu yer itibariyle aydem,ptt ve belediyenin tüm hizmetlerinden faydalanmaktadır. Ulaşımı kolaydır. Çevre parsellerde yapılaşmalar tamamlanmış yeni yapı ve ruhsatlı yapılardır. Taşınmazın 1/2 hissesi borçluya ait olup,1/2 hissesi satışa çıkartılacaktır.
Adresi : Karaman Mah.1719/1 Sk. N:7 Merkezefendi/Denizli
Yüzölçümü : 524 m2
Arsa Pay/Payda : 126/2096
İmar Durumu : İmar planı sınırları içerisinde konut alanında olup,4 kat inşaat izni verilmektedir.
Kıymeti : 92.500,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 05/12/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 30/12/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : Merkezefendi Belediyesi Mezat Salonu - Adalet Mah. Kazım Karabekir Cad. No:23 MERKEZEFENDİ / DENİZLİ
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
2 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Denizli İl, Pamukkale İlçe, 3870 Ada, 6 Parsel, Kınıklı Mahalle/Köy, Çayaltı Mevkii, 11 Nolu Bağımsız Bölüm mesken nitelikli A blok 2. kat taşınmaz mesken olarak kullanılmaktadır. Dairenin toplam bürüt alanı 60.40 m2dir. Taşınmaz bina on yıllık bir yapıdır. daire apart daire olarak yapılmış binada asansör olmayıp merkezi sistemli doğalgazlı kalorifer vardır. Dairede kombi olup aynı zamanda sıcak su ve mutfak içinde kullanılmaktadır. Apartman giriş kapısı demir kapılı merdiven kaplamaları mermer balkon ve merdiven korkulukları ferforje demir olarak yapılmıştır. Merdiven evi duvar ve tavan sıvaları alçı sıva üzeri plastik badana yapılmıştır. Dairenin giriş kapısı ahşap kapıdır. Dairede iki oda bir salon banyo, salon içinde açık mutfak vardır. Salon ve odaların döşeme kaplamsı seramik 4/9 duvar ve tavanları alçı sıva üzeri plastik bandana olarak yapılmıştır. Banyo döşeme ve duvarları seramik kaplama tavanı sıva üzeri bandan yapılmıştır. Banyoda klozet ve lb vardır. Salon içinde bulunan mutfak dolapları ve tezgahı olup mutfak tezgahı mermerit malzemeden yapılmıştır. dairenin iç doğramları ahşap üzeri lake boya yapılmış dış doğramları PVC malzemeden yapılmıştır. Taşınmaz bina bulunduğu yer itibariyle aydem ve ptt ve belediyenin tüm hizmetlerinden faydalanmaktadır. Ulaşımı kolaydır.
Çevre parsellerde yapılaşmalar tamamlanmış yeni yapı ve ruhsatlı yapılardır. Taşınmaz mesken Kınıklı mah. 6630 sokak ile 6651 sokakların birleştiği yerdedir. Bina 6630 sokak cephelidir. Yakınlarında Acıpayam Denizli karayolu, Hemen alt tarafında Acıpayam-Denizli eski karayolu, Kayhan kapalı Pazar yeri, Kayhan kapalı yüzme havuzları, Milli Eğitim Koruma derneği ilkokulu ve Pamukkale Üniversitesi Kampusu bulunmaktadır.
Adresi : Kınıklı Mah. 6651 Sk. N:1 Pamukkale/Denizli
Yüzölçümü : 1.166,00 m2
Arsa Pay/Payda : 1/32
İmar Durumu : İmar planı içerisinde konut alanında olup,4 kat inşaat izni verilmektedir.
Kıymeti : 150.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 05/12/2019 günü 11:00 - 11:05 arası
2. Satış Günü : 30/12/2019 günü 11:00 - 11:05 arası
Satış Yeri : Pamukkale Belediyesi Mezat Salonu - Hatipoğlu Mah. Atatürk Cad. 1070 Sok. No:1 Kat:4 PAMUKKALE / DENİZLİ
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/7204 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.20/09/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.