Yazdır
EDREMİT İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Edremit/Altınoluk'da 4+1 dubleks daire icradan satılıktır

EDREMİT İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01047022
Şehir : Balıkesir / Edremit
Semt-Mahalle : ALTINOLUK MAH. / ALTINOLUK
Oda Sayısı : 4+1
: 145
Banyo Sayısı : 2
Bina Yaşı : 26-30 Arası
Bulunduğu Kat : 2
Binadaki Kat Sayısı : 3
Yayınlandığı Gazeteler

TÜRKİYE 06.09.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/269 talimat
Muhammen Bedeli
:
450,000 TL
Birinci Satış Günü
:
30.10.2019 14:30
İkinci Satış Günü
:
26.11.2019 14:30
Satış Yeri
:
Edremit Adliyesi Zemin Kat Müzayede (Satış) Salonu Edremit/BALIKESİR

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

Taşınmazların satışı:

Artırma ilanı, artırma hazırlıkları ve ilgililere ihtar:

Madde 126 - (Değişik madde: 02.07.2012 - 6352 S.K/Madde 29)

Satış, açık artırma ile yapılır. Birinci ve ikinci ihalenin yapılacağı yer, gün ve saat önceden ilan edilir.
İlan, birinci ihale tarihinden en az bir ay önce yapılır. İlan edilen metnin esasa müessir olmayan maddi hatalar nedeniyle tekrarlanması gerektiğinde, ihale tarihi değiştirilmeksizin hata ilanen düzeltilir. Ancak bu düzeltme ilanının tarihi ile ihale tarihi arasında yedi günden az zaman kalmış ise daha önce ilan edilen günden yedi iş günü sonrası için tespit edilecek günde satış yapılacağı düzeltme ilanında belirtilir. Bu düzeltme ilanı ilgililere ayrıca tebliğ edilmez.
Yapılacak ilana, satılacak şeyin cinsi, mahiyeti, önemli vasıfları, tahmin edilen kıymeti, bulunduğu yer; birinci ve ikinci ihalenin yapılacağı yer, gün ve saat; artırmaya iştirak edeceklerin haczedilen malın tahmin edilen kıymetinin yüzde yirmisi nispetinde pey akçesi veya milli bir bankanın teminat mektubunu tevdi etmeleri gerektiği; diğer bilgilerin nereden ve ne suretle öğrenilebileceği hususları yazılır. Ayrıca, ipotek sahibi alacaklılarla diğer ilgililerin taşınmaz üzerindeki haklarını, hususiyle faiz ve masrafa dair olan iddialarını evrakı müsbiteleri ile onbeş gün içinde icra dairesine bildirmeleri gerektiği yazılır; aksi halde, hakları tapu siciliyle sabit olmadıkça, satış bedelinin paylaşmasından hariç kalacakları da ilave edilir. Bu ihtar irtifak hakkı sahiplerine de yapılır.
Açık artırmaya elektronik ortamda teklif verme yoluyla başlanır. Elektronik ortamda teklif verme, birinci ihale tarihinden yirmi gün önce başlar, ihalenin tamamlanacağı günden önceki gün sonunda sona erer; ikinci ihalede ise elektronik ortamda teklif verme birinci ihaleden sonraki beşinci gün başlar, en az yirmi gün sonrası için belirlenecek ikinci ihalenin tamamlanacağı günden önceki gün sonunda sona erer. Elektronik ortamda verilecek teklifler haczedilen malın tahmin edilen kıymetinin yüzde ellisinden az olamaz; teklif vermeden önce, haczedilen malın tahmin edilen kıymetinin yüzde yirmisi nispetinde teminat gösterilmesi zorunludur.
Satışa çıkarılan taşınmaz üzerinde hakkı olan alacaklının alacağı yukarıdaki fıkrada yazılı oranda ise artırmaya iştiraki halinde ayrıca pey akçesi ve teminat aranmaz.

114 üncü maddenin ikinci ve üçüncü fıkraları taşınmazın satış ilanı hakkında da uygulanır:
(İlanın şekli, artırmanın tarzı, yer ve günü ve gazete ile yapılıp yapılmıyacağı icra memurluğunca alakadarların menfaatlerine en muvafık geleni nazarı dikkate alınarak tayin olunur. İlanın yurt düzeyinde yayımlanan bir gazete ile yapılmasına karar verilmesi halinde bu ilan satış talebi tarihinde tirajı ellibinin (50.000) üzerinde olan ve yurt düzeyinde dağıtımı yapılan gazetelerden biriyle yapılır).
(Gazete ile yapılacak ilanlara satış şartnamesi eklentileriyle geçirilmeyip, satılacak şeyin cinsi, mahiyeti, önemli vasıfları, muhammen kıymeti, bulunduğu yer ve ikinci artırmanın gün ve saati, satış şartnamesinin vesair bilginin nereden ve ne suretle öğrenilebileceği, talep halinde ve ilanda gösterilen masrafı verilmek şartiyle şartnamenin bir örneğinin gönderilebileceği hususları yazılmakla iktifa olunur. İcra dairesince yapılması zaruri ilanlar dışında, taraflar şartnamenin tamamını, masrafı kendilerine ait olmak üzere, diledikleri vasıtalarla ilan edebilirler. Ancak hususi mahiyetteki bu ilan resmi muameleye tesir etmez. Satış ilanı elektronik ortamda da yapılır).

Ayrıca tebliğler:
Madde 127 - (Değişik madde: 02.07.2012 - 6352 S.K/Madde 30) YÜRÜRLÜK
İlanın birer sureti borçluya ve alacaklıya ve taşınmazın tapu siciline kayıtlı bulunan ilgililerinin tapuda kayıtlı adresleri varsa bu adreslerine tebliğ olunur. Adresin tapuda kayıtlı olmaması halinde, varsa adres kayıt sistemindeki adresleri tebligat adresleri olarak kabul edilir. Bunların dışında ayrıca adres tahkiki yapılmaz, gazetede veya elektronik ortamda yapılan satış ilanı tebligat yerine geçer.

http://www.mevzuat.gov.tr/MevzuatMetin/1.3.2004.pdf

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

İlan Metni

T.C.
EDREMİT
İCRA DAİRESİ
2019/269 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Balıkesir İl, Edremit İlçe, 862 Ada, 9 Parsel, ALTINOLUK Mahalle/Köy, 3 Nolu Bağımsız Bölüm Mesken 1/1000 ölçekli uygulama imar planında ayrık nizam,3 kat,TAKS:0.40,konut alanında kalmaktadır.Bahse konu taşınmazın adres bilgisi; İskele Mah, Fevzi Çakmak Cad,3.1 Aralık No:3 Seçkin Apartmanı E Blok Edremit/Balıkesir'dir. Parselin 2019 yılı arsa m2 birim değeri 1.128,77 TL'dir. Bahse konu taşınmaza ait 05/01/1990 tarih 1-2 sayılı yapı ruhsatı ile 24/07/1992 tarih 12-16 sayılı yapı kullanma izin belgesi düzenlendiği,düzenlenen belgelerde yol kotu üstü kat sayısının 3,yol kotu üstü yapı yüksekliğinin 9.50mt. olduğu görülmüştür.Taşınmaz 862 ada 9 parsel üzerinde kurulmuş 3 katlı betonarme ev ve arsası olan yapıda ikinci kat 3 nolu bağımsız bölümdür.Parsel Çanakkale asfaltına 295 m,Altınoluk Cumhuriyet Meydanına 1.000m, denize 330m, otogara 290m mesafededir.Ulaşım kamu ve özel araçlarla sağlanabilmektedir.Ana yapı betonarme karkas tarzda, bahçeli, yandaki parselli bitişik nizamda,3 katlı olarak yapılmış,yaklaşık 29 yıllık bir yapıdır.İçerisindeki bağımsız bölümlere ait kat mülkiyeti kurulmuştur.Asansör ve kalorifer tesisi yoktur.Dış cepheleri mantolama imalatı bulunmamaktadır.Giriş yan taraftadır.3 nolu bağımsız bölüm ana yapının üçüncü ve son katında bulunmaktadır.Giriş kapısı çelik kapı olarak yapılmıştır.Giriş kapısı önünde sahanlık mevcuttur.Dubleks bir dairedir.Alt katında antre, yukarı kata çıkan merdiven,salon,mutfak,mutfak balkonu,koridor,küçük bir oda,yatak odası,yatak odasına ait balkon,oturma odası ve banyo,üst katta 2 adet oda,banyo,mutfak,2 adet teras ve çatı arasında 2 adet depo bulunmaktadır.Bağımsız bölüm açık alanlarla birlikte yaklaşık 145m2 büyüklüğündedir.Salon,mutfak ve odaların yer döşemeleri laminant parke, diğer mekan yer döşemeleri seramikle,ıslak mekan duvarları tavana kadar fayansla kaplıdır.Merdiven basamakları mermer ile kaplıdır.Duvarlar alçı düzlemeli ve boyalıdır.İç kapılar Amerikan panel kapı olarak, balkon kapıları ve pencereler pvc esaslı malzemeden yapılmış ve ısıcamlıdır. Tavanlarda kartonpiyer ve perdelik vardır.Banyo içerisinde Hilton lavabo ve duşakabin bulunmaktadır.Çatıda güneş enerji sistemi vardır.Kalorifer tesisatı yapılmış ısı pompası ile ısıtılmaktadır.Ön terasta barbekü yapılmıştır

Yüzölçümü : 205,80 m2
Arsa Payı : 120/282
İmar Durumu : Yok
Kıymeti : 450.000,00 TL
KDV Oranı : KDV Kanunun 17. Maddesinin 4. Fıkrası Uyarınca Muaf
Kaydındaki Şerhler : Diğer : Yönetim planı:12/09/1990-KM ne çevrilmiştir:14/04/2017 tarih 7306 yevmiye

1. Satış Günü : 30/10/2019 günü 14:30 - 14:35 arası
2. Satış Günü : 26/11/2019 günü 14:30 - 14:35 arası
Satış Yeri : Edremit Adliyesi zemin kat müzayede(satış) salonu Edremit/Balıkesir

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/269 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.