Yazdır

T.C. BÜYÜKÇEKMECE 1. İCRA DAİRESİ

2018/3321 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
Özellikleri: İstanbul İl, Esenyurt İlçesi, Kıraç Mahallesi 840 ada, 37 parselinde kayıtlı olup, adres olarak; Esenyurt İstiklal Mahallesi, Gazi Caddesi (eski Atatürk Caddesi), Platin Sokak, No: 4-6, Aydoğan İnşaat Apartmanı, K:3, D: 10 adresinde yer almaktadır.Yerinde yapılan incelemede; dairenin plan itibariyle; alt kat: giriş holü, salon, mutfak, iki yatak odası, banyo tuvalet, ayrı tuvalet, bir balkon, üst kat: merdiven holü, mutfak, bir salon, iki oda,banyo tuvalet ve bir teras balkonundan ibaret olduğu tesbit edilmiştir. Daire giriş kapıları çelik kapı, oda kapıları Amerikan kapı, zeminler laminant parke, ıslak alanlar seramik, alt kat hol zemini seramik, üst kat hol, salon ve oda zemini laminant parke, tavanlar kartonpiyer, pencereler pvc’dir. Bina ortak alanları bej mermer, merdiven korkulukları alüminyumdur. Dairede ısınma doğalgaz ile sağlanmaktadır. Dairede içeriden bağlantı iptal edilmiş olup çift daire olarak kullanılmaktadır. Yerinde alt kat daire numarası 10, üst katın kapısının üzerinde 13 numara olduğu görülmüştür. Ancak tapuda 13 adet bağımsız bölüm mevcut değildir. Söz konusu numarasının haricen verildiği sonucuna varılmaktadır. Taşınmazla ilgilenenlerin bu hususu göz önünde bulundurmaları gerekmektedir. Daire takriben brüt 130 m2 kullanım alanına sahiptir. Binada her katta iki daire bulunmaktadır. taşınmaz ilçe merkezinde yer almakta olup, alış veriş noktalarına, çarşı pazara, toplu taşım araç duraklarına yürüme mesafesindedir. Alt yapı sorunu çözüme kavuşturulmuş gelişmekte olan bir bölgede yer almaktadır. Belediye hizmetlerinden yararlanmaktadır. E-5 Karayolu ve TEM otoyoluna çıkış imkanına sahiptir. Alışveriş merkezlerinin servis araçları ile bölgeye hizmet vermektedir.

Yüzölçümü: 324,69
Arsa Payı : 20/200
İmar Durumu: 1/1000 Ölçekli Uygulama İmar Planında bitişik nizam 4 kat konut alanında kaldığı

Kıymeti: 280.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.

1. Satış Günü : 27/02/2020 günü 14:15 - 14:20 arası
2. Satış Günü : 23/03/2020 günü 14:15 - 14:20 arası
Satış Yeri: İcra Mezat Salonu Ekinoba Mah.Londra Asfaltı Yan yol No:107 Çanakkale Sok. Ay Merkez karşısı B.Çekmece-İST.

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/3321 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.