Yazdır

T.C.
KONYA 4. İCRA DAİRESİ
2019/3832 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri :Konya ili Selçuklu İlçesi,Sille mahallesi , 212 Cilt, 20970 Sayfa, 18240 Ada, 11 parsel sayılı 1.510,00 m² yüzölçümlü Betonarme 4 katlı Apartman ve arsası vasıflı ana taşınmazda 1. Kat, 6 Bağımsız Bölüm numaralı, 26/225 arsa paylımesken vasıflı taşınmazdır.
Konya İli Selçuklu İlçesi Sille Mahallesi 18240 Ada, 11 parsel konum itibari ile Hısım sokağa cepheli konumda yer almaktadır.Ana taşınmazın çevresi betonarme perde duvar ile çevrili olup, içerisinde Betonarme tarzda inşa edilmiş 3 katlı apartman bulunmaktadır. Taşınmazın bulunduğu bölgede planlı yapılaşmalar başlamış ve devam etmektedir.Taşınmaz sosyal donatı alanlarına,sağlık kurumlarına ve kamu kurum ve kuruluşlarına ve vilayet merkezine uzak konumdadır.Bölgenin alt yapı hizmetleri tam olup her türlü belediye hizmetlerinden yararlanılmaktadır. Taşınmazın bulunduğu bölge sosyal ve kültürel yönden normal gelişmişlik içerisindedir. Ulaşım otobüs ve minibüs gibi toplu taşım araçları ile sağlanmaktadır. Taşınmaz Edipoğlu caddesine 225 metre , Barış caddesine 680 metre,Otogara 3.21 km,Selçuklu Belediyesine 2.45 km ve vilayet merkezine 6.50 km mesafededir.Konu taşınmaz Selçuklu İlçesi Sille Mahallesi 18240 Ada, 11 parselde bulunan taşınmaz, bulunduğu ana yapının 1. Katında yer alır.Mesken brüt 142,00 m², net alanı balkonlar dahil 129,99 m² alanlı olarak yapılmıştır. Mesken antre, 3 oda, salon, mutfak, banyo, lavabo, tuvalet, hol ile 3 balkondan oluşur. İç kapılar amerikan kapı, dış kapı pencere doğramaları ise ısıcamlı ahşap görünümlü PVC dendir. Girişi çelik kapılı olup, girişte vestiyeri vardır. Salonda, odalarda yerler laminant parke, duvarlar saten alçı sıva boyalı, duvarlarda kartonpiyer vardır. Mutfakta granit tezgahın altında ve üstünde dolapları vardır. Banyoda ve tuvalette yerler seramik, duvarlar ise tam boy fayanstır. Hilton lavabo vardır. Banyosunda duşa kabin, klozet ve lavabo vardır. Balkonlarda yerler seramik korkuluklar alüminyum doğramadır. Isınma bireysel doğalgazlıdır. Taşınmaz Kuzeydoğu, güneydoğu ve kuzeybatı cephelidir.
Adresi : Buhara Mahallesi Güneybağ SokakNo:1/6Selçuklu / KONYA
Yüzölçümü : 1.510,00 m2

Arsa Payı : 26/225 (174,49m²)
İmar Durumu : Konya İli, Selçuklu İlçesi,Sille mahallesi 18240 Ada, 11 parsel Selçuklu Belediye Başkanlığı İmar ve Şehircilik müdürlüğünden edinilen bilgiye göretaşınmaz 1/1000 ölçekli imar planı içerisinde yer almaktadır. Taşınmaz planda mesken sahasına isabet etmektedir. İnşaat nizamı ayrık 3 kat , TAKS: 0.25, KAKS: 0.75 olarak belirlenmiştir.
Kıymeti : 180.000,00 TL

KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu Kaydındaki Gibidir
1. Satış Günü : 21/01/2020 günü 15:45 - 15:50 arası
2. Satış Günü : 18/02/2020 günü 15:45 - 15:50 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Konya Adalet Sarayı B Blok Zemin Kat MERKEZ / KONYA

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/3832 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.