Yazdır

T.C.
KONYA 4. İCRA DAİRESİ
2015/13099 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri :
Bilirkişiler raporuna göre taşınmaz tapuda tam hisseli olarak; Konya ili, Selçuklu ilçesi, Işık Mahallesi, 187 cilt, 18531 kütük sayfa, 2550 ada, 262 parsel numaralı 650,00m² yüzölçümlü Arsa vasıflı ana taşınmazda zemin Kat,1 Bağımsız bölüm numaralı, 1/8 arsa paylı mesken vasıflı taşınmazdır.
Mehmet Akif Mahallesi Tebliğ sokak Selçuklu/KONYA adresindedir.
262 parselin imar durumu ile ilgili olarak Selçuklu Belediye Başkanlığı Plan ve Proje Müdürlüğü’nün 23.01.2019 tarih 309 sayı numaralı yazı eki İmar Durum Belgesine göre taşınmaz; belediye mücavir alanı sınırları içerisinde olup 1/1000 ölçekli uygulama imar planı bulunmaktadır. Taşınmaz, planda 4 kat ayrık mesken sahası” na isabet etmektedir.Üzerindeki yapıya ait 1987 tarih 6/22 sayılı ruhsatla inşaatına müsaade edildiği belirlenmiştir.
Taşınmaz bodrum, zemin, 3 adet normal katlı ana yapının zemin katında bulunan 1 kapı / 1 bağımsız bölüm numaralı meskendir. Mesken; antre hol, salon, üç oda, mutfak, banyo, lavabo, wc ve 2 adet balkondan oluşmaktadır, balkonlar dahil net 100,01 m2 alanlıdır. Salon ve oda tabanları, ahşap parke, ıslak zeminler seramik kaplama, duvar yüzeyleri sıva ve boyalı, daire giriş kapısı çelik kapı, dahili kapılar, ahşap, pencereleri ahşap doğramadır. Mutfakta mermer tezgah alt ve ustu dolaplar vardır. Mutfak tezgâh ile dolap arası fayans, banyo ve wc duvar yüzeyler fayans kaplıdır. Daıre güney/doğu cephelidir. Doğalgaz hattı çekili fakat ısınma soba ile sağlanmaktadır. Pencerelerde demir korkuluk vardır. Elektrik, su abonelikler, vardır.
Ana taşınmaz inşa tarzı, betonarme karkas dış cephesi sıva ve üzeri boyalı, çatısı ahşap, üzeri kiremit örtü, merdiven basamak ve sahanlıkları yerinde dökme mozaik, blok girişi demir doğrama kapılıdır.
İmar Durumu : Yukarıda özellikler içinde yazılıdır.
Kıymeti : 130.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler :
1. Satış Günü : 07/01/2020 günü 14:10 - 14:15 arası
2. Satış Günü : 04/02/2020 günü 14:10 - 14:15 arası
Satış Yeri : Konya Adliyesi İcra Daireleri Mezat Salonu B Blok zemin kat KONYA
2 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri :
Bilirkişiler raporuna göre taşınmaz tapuda borçlu adına tam hisseli olarak; Konya ili, Selçuklu ilçesi, Işık Mahallesi, 39 cilt, 3823 kütük sayfa, 2792 ada, 310 parsel numaralı 682,00 m² yüzölçümlü Dört katlı iki dükkan ve beş meskene havi kargir apartman vasıflı ana taşınmazda,1. Kat,5 Bağımsız bölüm numaralı, 45/257 arsa paylı mesken vasıflı taşınmazdır.
Bedir Mahallesi Çevre Yolu Caddesi Selçuklu/KONYA adresindedir.
310 parselin imar durumu ile ilgili olarak Selçuklu Belediye Başkanlığı Plan ve Proje Müdürlüğü’nün 23.01.2019 tarih 66 sayı numaralı yazı eki İmar Durum Belgesine göre taşınmaz; belediye mücavir alanı sınırları içerisinde olup 1/1000 ölçekli uygulama imar planı bulunmaktadır. Taşınmaz, planda 4 kat mesken sahası” na isabet etmektedir. 1986 tarih 13/15 sayılı ruhsatla inşaatına müsaade edildiği belirlenmiştir.
Taşınmazın bulunduğu yerden Metro hattı geçmekte olup, Metro Plan notlarına uyulması gerekmektedir.
Ana taşınmaz üzerinde 4 katlı apartman bulunmakta olup,Çevre yolu caddesine cepheli konumda bulunmaktadır. Taşınmazın tamamı mesken olarak kullanılmakta olup, ana taşınmaz oldukça bakımsız fiziki ve fonksiyonel olarak yıpranmıştır. Taşınmaz’da yapılan keşif incelemesinde kiracı olarak Suriyeli Abdurrahman oturmaktadır. Taşınmazın çevre düzenlemesi yapılmıştır. Taşınmazın bulunduğu bölgede planlı yapılaşmalar tamamlanmış bulunmaktadır.
Bölgenin alt yapı hizmetleri tam olup her türlü belediye hizmetlerinden yararlanılmaktadır. Taşınmazın ulaşım sorunu bulunmamakla birlikte 150 m doğusunda bulunan İstanbul caddesi üzerinden Tramvay, minibüs, ve otobüs ile ulaşım sağlanmaktadır.
Taşınmaz bodrum, zemin, 3 adet normal katlı ana yapının 1. katında bulunan 4 kapı / 5 bağımsız bölüm numaralı meskendir. Mesken; antre hol, salon, misafir odası,2 oda, mutfak, banyo, lavabo, wc ve 2 adet balkondan oluşmaktadır, balkonlar dahil net 103,15 m2 alanlıdır. Salon ve oda tabanları, ahşap parke, ıslak zeminler seramik kaplama, duvar yüzeyleri sıva ve boyalı, daire giriş kapısı ve dahili kapılar, ahşap, pencereleri ahşap doğramadır. Mutfakta mermer tezgah alt ve ustu dolaplar vardır. Mutfak tezgâh ile dolap arası fayans, banyo ve wc duvar yüzeyler fayans kaplıdır. Daire kuzey/batı cephelidir. Isınma soba ile sağlanmaktadır. Elektrik, su abonelikler, vardır.
Ana taşınmaz inşa tarzı, betonarme karkas dış cephesi sıva ve üzeri boyalı, çatısı ahşap, üzeri kiremit örtü, merdiven basamak ve sahanlıkları yerinde dökme mozaik, korkulukları demir doğrama,blok girişi demir doğrama kapılıdır.
İmar Durumu : Yukarıda özellikler içinde yazılıdır.
Kıymeti : 130.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler :
1. Satış Günü : 07/01/2020 günü 14:30 - 14:35 arası
2. Satış Günü : 04/02/2020 günü 14:30 - 14:35 arası
Satış Yeri : Konya Adliyesi İcra Daireleri Mezat Salonu B Blok zemin kat KONYA
3 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri :
Bilirkişiler raporuna göre taşınmaz tapuda borçlu adına tam olarak kayıtlı ; Konya ili, Selçuklu ilçesi, Işık Mahallesi, 39 cilt, 3817 kütük sayfa, 2792 ada, 309 parsel numaralı 924,00 m² yüzölçümlü Dört katlı üç dükkan ve beş meskene havi kargir apartman vasıflı ana taşınmazda,2. Kat,7 Bağımsız bölüm numaralı, 50/346 arsa paylı mesken vasıflı taşınmazdır.
Bedir Mahallesi Çevre Yolu Caddesi Selçuklu/KONYA adresindedir.
Konya ili, Selçuklu ilçesi, Işık Mahallesi, 2792 ada 309 parselin imar durumu ile ilgili olarak Selçuklu Belediye Başkanlığı Plan ve Proje Müdürlüğü’nün 23.01.2019 tarih 550 sayı numaralı yazı eki İmar Durum Belgesine göre taşınmaz; belediye mücavir alanı sınırları içerisinde olup 1/1000 ölçekli uygulama imar planı bulunmaktadır. Taşınmaz, planda 4 kat mesken sahası” naisabet etmektedir. 1987 tarih 14/7 sayılı ruhsatla inşaatına müsaade edildiği belirlenmiştir.
Taşınmazın bulunduğu yerden Metro hattı geçmekte olup, Metro Plan notlarına uyulması gerekmektedir.
Ana taşınmaz üzerinde 4 katlı apartman bulunmakta olup,Çevre yolu caddesine cepheli konumda bulunmaktadır. Taşınmazın tamamı mesken olarak kullanılmakta olup, ana taşınmaz oldukça bakımsız fiziki ve fonksiyonel olarak yıpranmıştır. Taşınmaz’da yapılan keşif incelemesinde borçlunun damadı oturmaktadır. Taşınmazın çevre düzenlemesi yapılmıştır. Taşınmazın bulunduğu bölgede planlı yapılaşmalar tamamlanmış bulunmaktadır.Bölgenin alt yapı hizmetleri tam olup her türlü belediye hizmetlerinden yararlanılmaktadır. Taşınmazın ulaşım sorunu bulunmamakla birlikte 150 m doğusunda bulunan İstanbul caddesi üzerinden Tramvay, minibüs, ve otobüs ile ulaşım sağlanmaktadır.
Taşınmaz bodrum, zemin, 3 adet normal katlı ana yapının 2. katında bulunan 5 kapı / 7 bağımsız bölüm numaralı meskendir. Mesken; antre hol, L salon, 2 oda, mutfak, banyo, lavabo, wc ve 2 adet balkondan oluşmaktadır, balkonlar dahil net 105,40 m2 alanlıdır. Salon ve oda tabanları, ahşap parke, ıslak zeminler seramik kaplama, duvar yüzeyleri sıva ve boyalı, daire giriş kapısı çelik kapı, dahili kapılar, ahşap, pencereleri ahşap doğramadır. Mutfakta mermer tezgah alt ve ustu dolaplar vardır. Mutfak tezgâh ile dolap arası fayans, banyo ve wc duvar yüzeyler fayans kaplıdır. Daire güney/doğu cephelidir. Doğalgaz kaloriferlidir. Elektrik, su ve doğalgaz abonelikler, vardır.
Ana taşınmaz inşa tarzı, betonarme karkas dış cephesi sıva ve üzeri boyalı, çatısı ahşap, üzeri kiremit örtü, merdiven basamak ve sahanlıkları yerinde dökme mozaik, korkulukları demir doğrama,blok girişi demir doğrama kapılıdır.
İmar Durumu : Yukarıda özellikler içinde yazılıdır.
Kıymeti : 140.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler :
1. Satış Günü : 07/01/2020 günü 14:50 - 14:55 arası
2. Satış Günü : 04/02/2020 günü 14:50 - 14:55 arası
Satış Yeri : Konya Adliyesi İcra Daireleri Mezat Salonu B Blok zemin kat KONYA
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2015/13099 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.