Yazdır

T.C.

ESKİŞEHİR 4. İCRA DAİRESİ

2018/5954 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
Taşınmazın Özellikleri :Eskişehir İli , merkez Odunpazarı İlçesi , Karapınar mahallesi , 2603 ada , 1 parsel , yüz ölçümü 28.342,00 m2 , A-1 , A-2 , B-1 , B-2 , C-1 , C-2 , D-1 , D-2 , E-1 , E-2 , F-1 , F-2 , G-1 , G-2 , H-1 , H-2 , K-1 , K-2 , L-1 , L-2 bloklardan ibaret altında bodrumu olan beşer katlı kargir apartmanlar, Blok :A-2 ,Kat : 1 , B.B. No : 4, Arsa Payı 24/4720, Mesken, Borçlu adına Tam hisse paylı olarak kayıtlıdır. Kat Mülkiyetlidir. EK : E -4 kömürlük
Adresi :Çankaya mahallesi , İmar İskan Blokları Küme Evleri , Horasan sokak , N:6, Blok No :A-2 , K: 1, D:4 Odunpazarı / Eskişehir
İmar Durumu :Blok nizam beş kat ( BL-5 )mesken sahasına isabet etmektedir. Yol fazlası alması gerekmektedir. Yola ve park alanına terki vardır. Taşınmazın içinde bulunduğu ana bina ; Onaylı Projesine uygun olarak bodrum+zemin+4 normal katlı olup , yaklaşık 31-40 yıllık binadır. Yıpranma oranı % 32 dir. Meskun mahal içindedir. Çevresindeki yapılaşma eski ve yeni yapım sitelerden olup, gelişmekte olan bölge içindedir. Binada merdivenler mozaik kaplıdır. Betonarme karkas bina III. Sınıf , B grubu yapı sınıfına girmektedir. Bina doğu girişli ve daire doğu-batı cephelidir. Binanın dışı dış cephe boyası ile boyanmıştır. Isınma sistemi doğal gaz kombi ile yapılmaktadır. Ulaşım olarak yakın çevresindeki ana caddelerden geçen tramvay ve B.B. Halk Otobüsleri ile yapılmaktadır. Şehir merkezine ise yaklaşık kuş uçumu 2.186 mt. , Kartopu caddesine 68 mt. mesafededir. Ana binanın yakın çevresinde Bahçekent ve Alp Sitesi, Çankaya-Kartopu-Özlem-Mustafa Özel caddeleri , Kocatepe Camii, Nasrettin Hoca İ.Ö.O. ,TOKİ Ihlamurkent Konutları bulunmaktadır.Her katta iki daire vardır. Dairenin Özellikleri ; Taşınmaz daire olarak borçlular tarafından kullanılmaktadır. Dairenin Net alanı 56,00 m2 dir. Daire giriş holü+salon+mutfak+antre+2 oda+wc+banyo+balkon olarak kullanılmaktadır. Dairenin giriş kapısı çelik ve iç kapılar suntalem ahşap ve pencereler pvc doğramadır. Islak zeminlerin tabanı seramik , odaların tabanı marley ile kaplıdır. Mutfakta alt-üst suntalem kapaklı ahşap mutfak dolabı + mermer tezgah + tezgah üstü fayans + evye mevcuttur. Banyoda lavabo + duş teknesi ve bataryası vardır. Daire içi duvarlar ve tavanlar sıva üzeri boyalıdır. Kombi balkonda ve petekler dökümdür. Her iki balkon pvc ile kapatılmıştır. Taşınmazın Değeri : Vasfı , eski yapım bina ve daire oluşu , İmar durumu , çevredeki ana yollara ve marketlere , Okullara , alış-veriş ve ticaret yerlerine olan mesafesi , ara katta olması , çevresindeki yapılaşmanın yeni ve eski olup , doğu-batı cepheli olması, dairenin iç dizaynının mevcut konumu vs. gibi tüm özellikleri bir bütün olarak göz önünde bulundurularak ve de piyasa Alım-Satım rayiçleri de dikkate alındığında Keşif Tarihindeki Piyasa Pazar Değeri 85.000,00 TL. dir.
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler :Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 09/12/2019 günü 14:30 - 14:35 arası
2. Satış Günü : 06/01/2020 günü 14:30 - 14:35 arası
Satış Yeri : 4 Nolu İhale Masası-Adalet Sarayı Alt Zemin Kat MERKEZ / ESKİŞEHİR
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satış ilanından ilgililere tebligat çıkarılmış olup, tebligatın yapılamaması halinde iş bu ilanın İİK.nun 127. Maddesi gereğince tebligat yerine kaim olacağı ilan olunur.

7-Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/5954 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.03/10/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.