Yazdır

T.C. ESKİŞEHİR 4. İCRA DAİRESİ

2016/7539 ESAS


TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
Eskişehir ili, Odunpazarı ilçesi ,Osmangazi mahallesi , Osmangazi mevkii , 2211 ada, 305 parsel, yüz ölçümü 308,00 m2, Niteliği üç katlı betonarme apartman ve arsası, Kat : 1,B.B. No :2, Arsa Payı :191/729, Mesken,Tam hisse paylı olarak kayıtlıdır. Kat Mülkiyetine geçilmiştir.
ADRESİ: Osmangazi mahallesi,Subaşı sokak,İlhami Güven apt., No:9, Kat :1, D
İmar Durumu: İmar Planında ayrık nizam 3 kat mesken sahasına isabet etmektedir Güney ön cephelidir. Çevresi ve önü açıktır. Bina mevcut haliyle Odunpazarı Belediyesinin, Esgaz'ın ve Tedaş'ın hizmetlerinden yararlanmaktadır. Onaylı projesine göre yapılan betonarme karkas bina III. Sınıf, B grubu yapı sınıfında yapılmış olup , yıpranma oranı %10 dur. Asansörlü Binanın iç merdivenleri mermer kaplamadır. 2019 yılı asgari arsa birim değeri 464,24 TL/m2 dir. Isınma sistemi kombi ile yapılmaktadır. Her katta tek daire vardır. Bina bakımlıdır. Yakın çevresinde Porsuk Bulvarı, Kanlıkavak Parkı , Osmangazi İ.Ö.O., Osmangazi Bahçeli Cami , Osmangazi Aile Sağlık Merkezi, Osmangazi Spor Tesisleri, Vali Ali Fuat Güven caddesi, B-4 ve A-3 katlı eski ve yeni yapım binalar vardır. Yapı Ruhsatı 02.04.2013 tarihlidir. İnşaatın bitiş tarihi Kasım 2013 tarihidir. Proje Brüt alanı 158,60 m2 olup yaklaşık Net Alanı 129,05 m2 )dir. Salon + mutfak + antre + 3 oda +banyo + duş + wc + 2 balkon dan ibarettir. Daireye giriş kapısı çelik ve pencereler renkli pvc doğramadır. Balkonun birisi cam balkon olarak kapatılmıştır. Bina bakımlı ve önü açık olup arka cephelidir. Ayrıca ortak kullanımlı kapalı otoparkı mevcuttur.
Kıymeti : 500.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydında olduğu gibidir.
1. Satış Günü : 22/01/2020 günü 14:00 - 14:05 arası
2. Satış Günü : 18/02/2020 günü 14:00 - 14:05 arası
Satış Yeri : 4 Nolu İhale Masası - Adalet Sarayı Alt Zemin Kat / ESKİŞEHİR
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/7539 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.11/11/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.