Yazdır

T.C.
REYHANLI
İCRA DAİRESİ
2018/20 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Hatay İl, Reyhanlı İlçe, 4122 Parsel, YENİŞEHİR Mahalle/Köy, ÇATI ARASI PİYESLİ 4, 26 Nolu tam hisseli Bağımsız Bölüm olup betonarme karkas yapı tarzında Bodrum+Zemin+4 Normal kat+Çatı Piyesi olarak inşa edilmiş 2-3 yaşlarındaki Apartmanının 4. Katında bulunan 26 nolu bağımsız bölümdür. Taşınmaz her ne kadar tapu kaydında Çatı Piyesli 4. Kat/Dubleks olarak belirtilmişse de projesine uygun yapılmadığı, Çatı piyesi yerine 5. Katın da imal edildiği gözlemlenmiştir. . Kıymet takdirine konu bağımsız bölüm 4. Katta 3 oda,1 salon, wc, banyodan ibaret, çatı piyesinde 1 adet oda planında 203,00 m2 brüt, 173,00 m2 net alana sahip olarak projelendirilmişse de keşif esnasında bölünmüş durumda olduğu gözlemlenmiştir.Yer döşemesi odalarda laminant parke, diğer kısımlarda seramik kaplama, duvar yüzeyleri odalarda alçı sıvalı ve saten boyalı, ıslak zeminlerde seramik duvar kaplaması, oda kapıları panel, ıslak zemin kapıları ve doğramaları PVC?den imal edilmiştir. Mutfak tezgâhı suni mermerden, mutfak alt ve üst dolapları mdflam malzemeden imal edilmiştir. Merkezi ısıtma sistemi ve asansör bulunmaktadır. Reyhanlı Adalet sarayı ve Hükümet konağına kuş uçuşu 1.200 m, Belediye Başkanlığına 1.750 m mesafede bulunmaktadır. Her türlü Belediye hizmetinden yararlanmakta olup, ibadet, eğitim vb. alanlara yakındır. Yeni yapılaşmanın yaygın olduğu gelişen bölgededir.
Adresi : Yeni Mahalle / Mehmet Akif Ersoy Caddesi/ No:92/ Kat:4 - İç Kapı No: 26 Reyhanlı / HATAY
Yüzölçümü : 1.435,98 m2
Arsa Payı : 45/1436
İmar Durumu : Var , İnşaat tarzı Ayrık nizam 5 kata müsadelidir.
Kıymeti : 165.000,00 TL
KDV Oranı : %8
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir
1. Satış Günü : 20/11/2019 günü 14:20 - 14:25 arası
2. Satış Günü : 18/12/2019 günü 14:20 - 14:25 arası
Satış Yeri : Reyhanlı Belediye Başkanlığı Mezat Salonu Reyhanlı/Hatay
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/20 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.08/10/2019
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.