Yazdır

T.C.
SAKARYA 3. İCRA DAİRESİ
2018/833
TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Sakarya İl, Erenler İlçe, 216 Ada, 4 Parsel, ADALI ERENLER Mahalle/Köy, 2.kat 9 nolu bağımsız bölüm Nolu Bağımsız Bölüm sakarya ili erenler ilçesi yeşiltepe mah. 8077 sokak no:11 kat:3 d:9 adresinde bulunan taşınmaz 1/9 arsa payı hisseli 794 m2 alana sahip arsa vasfı ile tapu siciline kayıtlı köşe başı parsel konumunda kıymet taktirine konu mesken kat irtifak tapulu sıvalı,boyalı ,kiremit çatılı yaklaşık 3-4 yıllık her katta 3 daire bulunan 3 katlı betonarme yapı binanın kuzeybatı cephesinde en üst katta merdiveni çıkınca solda bulunmakta 82 m2 kullanım alanına sahip 2 oda ,salon,hol,mutfak,banyo tuvalet ile oda ,salon ve mutfakta balkon bulunmakta iç cephe duvarlar alçı sıva üzeri saten boyalı mesken giriş kapısı çelik kapı pencereler pvc iç kapılar ağaç doğrama ıslak zeminler kalebodur fayans,oda yer döşemeler laminat parke mermer tezgah üzeri mutfak dolabı ile banyoda duşakabin klozet ve lavabo bulunmakta ,doğalgaz ısınma sistemine sahip iskan edilir durumdadır taşınmazın imar durumu uygulama imar planında konut alanında kalmakta emsal :1.05,yençok 10:50 metre yapı şartlarına tabi meskun mahal içinde ulaşım imkanları iyi her türlü kamu hizmetinden yararlanmakta doğu yönünde yeşiltepe mah. hz.ömer camiine 170 metre güney yönünde uluyol caddesine 260 metre ve d-100 adapazarı -düzce karayoluna 500 metre batı yönünde halit evin imam hatip ortaokuluna 440 metre doğu yönünde ada avm ne 1.4 km mesafededir
Adresi : sakarya ili erenler ilçesi yeşiltepe mah. 8077 sokak no:11 kat:3 d:9
Yüzölçümü : 82 m2
Arsa Payı : 1/9
İmar Durumu : dosyasında
Kıymeti : 280.000,00 TL
KDV Oranı : KDV Kanunun 17. Maddesinin 4. Fıkrası Uyarınca Muaf
Kaydındaki Şerhler :
1. Satış Günü : 26/03/2019 günü 14:30 - 14:40 arası
2. Satış Günü : 26/04/2019 günü 14:30 - 14:40 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Camili Mahallesi (Adalet Sarayı) ADAPAZARI / SAKARYA
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/833 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.08/02/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.