Yazdır

T.C.İSTANBUL ANADOLU14. İCRA DAİRESİ

2016/3245 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
Satışı yapılacak taşınmazlar :İstanbul İli , Sancaktepe İlçe, 10 Ada, 9 Parsel, Sarıgazi Mahallesi 3.Normal kat 22 ve 26 Nolu Bağımsız Bölüm borçlu hissi tam olan taşınmazlar.Gayrimenkul bölge olarak Meclis mahallesinde, Şile otoyolunun 700 metre güneyinde, Atatürk caddesine 80 metre mesafededir. Bu cadde ve otoyoldan otobüs-minibüsler ile toplu taşıma imkanı bulunmaktadır. Toplu taşıma açısından yeterli alternatifi bulunmaktadır. Çarşı-merkez konumuna yakındır.Yakın çevresinde Şehit Öğretmen Nurgül Kale İmam Hatip Ortaokuluve özel konut alanları yer almaktadır. Sosyo-ekonomik olarak orta düzey gelir grubuna hitap etmektedir.Bulunduğu bina 3 yaşında, bir bodrum, bir zemin, 3 normal kattan oluşan bir binanın 3. Katında yer almaktadır. Binanın yeni Deprem Yönetmeliğine uygun bir taşıyıcı sistemi bulunduğu değerlendirilmiştir.Dış cephesi ısı yalıtımlı sıva üzeri boya, pencereleri çift camlı pvc dir. Bina giriş kapısı camlı ferforje, bina giriş holleri seramik, merdivenler bej mermer, merdiven korkulukları alüminyumdur.Binada asansör bulunmakta, ısınma doğalgaz kombi ile sağlanmaktadır. Belediyenin tüm altyapı hizmetlerinden faydalanmaktadır.
1.NO'LU TAŞINMAZIN:İstanbul İli , Sancaktepe İlçe, 10 Ada, 9 Parsel, Sarıgazi Mahallesi 3.Normal kat 26 nolu daire genel olarak kullanılan malzeme ve işçilik vasat kalitededir.Daire giriş kapısı cilalı doğal ahşap kaplama çeliktir. Mutfak dolapları pvc kaplama mdf, tezgahı granit, alt-üst dolap arası seramiktir. İç kapılar lake paneldir. Giriş holü, koridor ve mutfak zeminleri seramik, salon ve odalar laminat parkedir. Duvarlar saten boya ve kartonpiyelidir. Banyosunda duşkabin ve dolap bulunmaktadır. Daire dubleks şeklinde olup üst kata mermer kaplı beton merdivenle ulaşılmaktadır. Daire içi kullanılan malzeme ve işçilik vasat kalitedir.Yerinde yapılan ölçümlerde alt katta iki oda, bir salon, banyo, mutfak ve balkondan, üst katta 2 oda, bir salon ve terastan ibaret daire.
Adresi : Meclis Mah.Hayran Cad.No:14 K:3 B.B.No:26 Sancaktepe
Yüzölçümü : Net 119 m2 Brüt 206 m2
Arsa Payı : 40/989
İmar Durumu :Sancaktepe belediyesinin 29.02.2016 tarihinde verdiği imar durumu belgesine göre söz konusu parsel; 15.02.2010 tt.li 1/1000 ölçekli Sancaktepe Uygulama İmar Planında TAKS: 0.40, KAKS: 0.90, 4 kat Konut alanında kalmaktadır.
Kıymeti : 450.000,00 TL
KDV Oranı : %8
Kaydındaki Şerhler : .....
1. Satış Günü : 03/04/2020 günü 11:00 - 11:10 arası
2. Satış Günü : 30/04/2020 günü 11:00 - 11:10 arası
Satış Yeri :Mezat Salonu 1 - İstanbul Anadolu Adalet Sarayı B Blok -4. Kat KARTAL / İSTANBUL
2 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : İstanbul İli Sancaktepe İlçe, 10 Ada, 9 Parsel, Sarıgazi Mahallesi 3.Normal kat 22 Bağımsız Bölüm Daire.Giriş kapısı cilalı doğal ahşap kaplama çeliktir. Mutfak dolapları pvc kaplama mdf, tezgahı granit, alt-üst dolap arası seramiktir. İç kapılar lake paneldir. Giriş holü, koridor ve mutfak zeminleri seramik, salon ve odalar laminat parkedir. Duvarlar saten boya ve kartonpiyelidir. Banyosunda duşkabin ve dolap bulunmaktadır. Daire dubleks şeklinde olup üst kata mermer kaplı beton merdivenle ulaşılmaktadır. Daire içi kullanılan malzeme ve işçilik vasat kalitedir. Yerinde yapılan ölçümlerde alt katta iki oda, bir salon, banyo, mutfak ve balkondan, üst katta 2 oda, bir salon ve terastan ibaret daire.
Adresi : Meclis Mah.Hayran Cad.No:14 K:3 B.B.No:22 Sancaktepe
Yüzölçümü : 132 m2 net 226 m2 brüt
Arsa Payı : 40/989
İmar Durumu : Sancaktepe Belediyesinin 29.02.2016 tarihinde verdiği imar durumu belgesine göre söz konusu parsel; 15.02.2010 tt.li 1/1000 ölçekli Sancaktepe Uygulama İmar Planında TAKS: 0.40, KAKS: 0.90, 4 kat Konut alanında kalmaktadır.
Kıymeti : 450.000,00 TL
KDV Oranı : %8
Kaydındaki Şerhler : ......
1. Satış Günü : 03/04/2020 günü 11:25 - 11:35 arası
2. Satış Günü : 30/04/2020 günü 11:25 - 11:35 arası
Satış Yeri :Mezat Salonu 1 - İstanbul Anadolu Adalet Sarayı B Blok -4. Kat KARTAL / İSTANBUL
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/3245 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.14/02/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.