Yazdır

T.C.
TEKİRDAĞ
1.İCRA DAİRESİ


2019/338 TLMT.


TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Tapu Kaydı:Tekirdğ ili Süleymanpaşa İlçe Kumbağ Mahallesi 1056 nolu parselde 2.459,48m2 Yüzölçümlü,ana taşınmaz niteliği A,B,C,D bloklu üç katlı betonarme apartman ve arsa 2/104 arsa paylı D blok 1.normal kat 5 Nolu mesken nitelikli bağımsız bölüm tam hisse ile borçlu adına kayıtlıdır. Taşınmazın üzerinde her biri 3 katlı 4 adet blok ile açık yüzme havuzu bulunmaktadır.sitenin etrafı duvarla çevrildir. Taşınmaz zemin kat+2 normal kattan oluşan betonarme bir yapının 1.Normal katında bulunmaktadır.2 oda 1 salon,salonda açık mutfak banyo ve balkondan ibarettir.Zemin laminant parke,ıslak hacimler seramik kaplı duvarla saten alçıpan havuz tabanlı,gizli ışık bantlı,doğramalar PVC ısı camlıdır Yazlık olarak kullanıldığından ısınma sistemi yoktur 80 m2 dir.Taşınmaz kentin 2.konut alanında yer almakta olup çevresinde 3-4 katlı yapılar ile villa tarzı yapılar bulunmaktadır.Belediyenin her türlü hizmetlerinden yararlanmaktadır.Ulaşım kolaydır.Taşınmaz kuş uçuşu sahile 300 mt ,inönü caddesine 110 mt,Kumbağ merkeze 1.5 km mesafededir.
Adresi : Kumbağ mahallesi safran sokak 3/1 1.Normal kat 5 nolu mesken
İmar Durumu : Uygulama imar planı içinde konut alanında kalmaktadır Emsal 1.05,Hmax9.50 dir.
Kıymeti : 150.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir
1. Satış Günü : 16/01/2020 günü 14:50 - 15:00 arası
2. Satış Günü : 12/02/2020 günü 14:50 - 15:00 arası
Satış Yeri : TEKİRDAĞ ADALET SARAYI-3 KAT 1.İCRA MÜDÜRLÜĞÜ ÖNÜ SÜLEYMANPAŞA/TEKİRDAĞ -
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/338 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.11/12/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.