Yazdır

T.C.
TORBALI
İCRA DAİRESİ
2018/1678 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
TAŞINMAZIN
TAPU KAYDI : İZMİR İLİ TORBALI İLÇESİ ERTUĞRUL MAH.58 CİLT, 5696 SAYFA,84 ADA,22 PARSEL, 1.507,00 M2 YÜZÖLÇÜMLÜ, ARSA niteliğinde B blok, 1.kat, 6 no.lu bağımsız bölüm,2/44 arsa paylı MESKEN
ADRES. Ertuğrul mah. 3072 sk Şeref Acaroğlu sitesi No.2-1 Duru apt. B blok 1.kat Daire no.6 TORBALI İZMİR
Taşınmazın alanı: 124,00 m2 dir
İMAR DURUMU: 84 ada,22 parsel Torbalı Merkez 1/1000 ölçekli revizyon uygulama imar planında "Konut alanı, ayrık nizam 4 kat "olarak belirlenmiştir.
Özelilkleri : Mesken 3 oda, salon. mutfak, banyodan ibarettir.Daire giriş kapısı çelik kapıdır.İç kapılar Amerikan panel olup pencereler PVC den imal edilmiştir. Pancurludur. Salon ve odalar zemini laminat parke,mutfak, banyo ile balkon zeminleri seramiktir. Tavan ve duvarlar plastik boyalıdır. Banyoda duşakabin mevcuttur. Doğal gaz ve kalorifer mevcuttur. Ön balkon katlanır cam ile çevrilmiştir.Belediye ve alt yapı hizmetlerinden yararlanır. ulaşımı kolaydır. Çok katlı yapılarla çevrilidir. Taşınmaz Hükümet konağına 250 mt. İzmir-Torbalı-Aydın karayoluna 800 m Belediye Binası ve ilçe merkezine 500 mt. mesafededir. İzban Tepeköy İstasyonuna ve Pazar yerine yakındır.
Kıymeti : 325.000,00 TLKDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Dosyasındaki gibidir
1. Satış Günü : 10/02/2020 günü 14:00 - 14:05 arası
2. Satış Günü : 10/03/2020 günü 14:00 - 14:05 arası
Satış Yeri : TORBALI ADALET SARAYI MEZAT SALONU TORBALI/İZMİR - -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/1678 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.29/11/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.