Yazdır

T.C. LÜLEBURGAZ 2. İCRA DAİRESİ

2019/369 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri :Kırklareli İli, Lüleburgaz İlçesi Turgutbey Köyü Burgaz yolu altı Mevki 468 Parselde tapuya kayıtlı 5.500,00 m2 alanlı tarla vasıflı taşınmazın tamamı satılacaktır.Taşınmaz; Burgaz Yol Altı mevkinde, köy merkezine yaklaşık 2.2 km (kuş uçuşu) mesafededir. Köyün Güneybatı yakasında yer almaktadır. Kuzey yönden kadastral yola cephelidir. Güneydoğu yönden Lüleburgaz- Pınarhisar yoluna cephelidir. Lüleburgaz- İstanbul arası otoban yoluna 1.4 km (kuş uçuşu) mesafededir. Lüleburgaz şehir merkezine 3.2 km (kuş uçuşu) mesafede olan taşınmaz fabrikalar bölgesinde yer almakta olup, etrafında çeşitli fabrikalar bulunmaktadır. Elektrik su ve ulaşım problemi yoktur. Taşınmaz üzerinde hâli hazırda kurulu aktif olarak çalışan Kereste Atölyesi bulunmaktadır. Söz konusu parselde Atölye dışında kalan kısım, istenildiği takdirde tarımsal amaçlı olarak kullanılabilir. Bölgede kuru tarım yapılmaktadır, toprak yapısı killi-tınlı-kumludur. Verim kabiliyeti açısından iyi, düz ve makineli tarıma uygundur. Nadasa bırakılmadan her yıl ürün alabilecek yapıda toprak yapısına sahiptir. Buğday, arpa, ayçiçeği, karpuz, kavun, kanola, yem bitkileri yetiştirilmesi mümkündür.468 parsel numaralı 5.500 m2 yüz ölçümüne sahip Tarla vasıflı taşınmaz üzerinde; 3 adet yapı bulunmaktadır. Parsel geometrik olarak amorf bir yapıyı anımsatmakta olup topoğrafik olarak ise düz bir arazi yapısına sahiptir. Parselin güneybatı yönden Turgutbey köyü yoluna yaklaşık 93 m cephesi bulunmaktadır.Taşınmazın arazi değeri 1.100.000,00 TL ;taşınmazın üzerindeki taşınmazlarla birlikte değeri ise 1.550.123,00 TL'dir.

ATÖLYE BİNASI: Taşınmaz ayrık nizamda, betonarme/çelik yapı tarzında, II/B yapı grubunda ve tek katlı olarak inşa edilmiştir. Taşınmaz halihazırda yaklaşık 750,00 m² alanlıdır. Yapı parselin orta kısmında konumlu durumdadır. Taşınmazın giriş kapıları demir doğrama olup zeminleri beton durumdadır. Taşınmazın çatısı ise çelik taşıyıcı sistem üzeri trapez saç kaplamadır.

DEPO BİNASI: Taşınmaz ayrık nizamda, prefabrik/çelik yapı tarzında, II/B yapı grubunda ve tek katlı olarak inşa edilmiştir. Taşınmaz halihazırda yaklaşık 200,00 m² alanlıdır. Yapı parselin orta kısmında konumlu durumdadır. Taşınmazın giriş kapıları demir doğrama olup zeminleri beton durumdadır. Taşınmazın çatısı ise çelik taşıyıcı sistem üzeri trapez saç kaplamadır.

SUNDURMA YAPISI: Taşınmaz ayrık nizamda, çelik yapı tarzında, I/A yapı grubunda, yaklaşık 240 m2 alanlı ve tek katlı olarak inşa edilmiştir. Yapının çatısı ise demir iskelet üzeri trapez saç panel kaplamadır.
Yüz ölçümü : 5.500,00 m2
Kıymeti : 1.550.123,00 TL
KDV Oranı : %18
İmar Durumu :İnşaat tarzı taşınmaz 29/08/1988 tarih 276 esas sayılı mevzii imar planına göre emsal:0,60HMax:9,50yapılaşma koşullarında sanayi imarli olduğu bilgisi edilmiştir.
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydı gibidir.
1. Satış Günü : 06/03/2020 günü 12:00 - 12:05 arası
2. Satış Günü : 06/04/2020 günü 12:00 - 12:05 arası
Satış Yeri : 2.İcra Müdürlüğü - Lüleburgaz Adalet Sarayı Zemin Kat LÜLEBURGAZ / KIRKLARELİ
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/369 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.20/01/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.